Web Analytics

Зеленський нагородив волонтера з Японії, який допомагає Харкову

Президент Володимир Зеленський вручив відзнаку «Національна легенда України» японському волонтерові Фумінорі Цучіко, який відкрив у Харкові безкоштовне кафе. 

Нагородження відбулось у День Державного прапора, 23 серпня, повідомили в Офісі президента.

Лауреатами відзнаки «Національна легенда України» цьогоріч стали:

  • Молодший лейтенант, командир 1-го Окремого механізованого батальону «Вовки Да Вінчі» ЗСУ Дмитро «Да Вінчі» Коцюбайло (посмертно). Він воював з 2014 року, став першим добровольцем, якому присвоїли звання Героя України. 7 березня 2023 року загинув у бою під Бахмутом.

  • Волонтер з Японії Фумінорі Цучіко. З початком повномасштабного російського вторгнення він приїхав до України, щоб підтримати людей, вимушених жити в харківському метро, переховуючись від постійних обстрілів. Власним коштом відкрив безкоштовне кафе.

  • Нейрохірург Андрій Сірко, керівник центру церебральної нейрохірургії Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. Мечникова (м. Дніпро). Він особисто провів понад 700 унікальних надскладних операцій, які врятували життя військовослужбовцям.

  • Волонтерка, керівниця фонду Leleka Foundation Ірина Гук. Вона з 2014 року займається тактичною медициною, забезпечує захисників України та цивільних критично важливими медичними засобами.

  • Заслужена тренерка України, Героїня України Альбіна Дерюгіна (посмертно). Вона виховала низку чемпіонок Олімпійських ігор, світу та Європи з художньої гімнастики, відкрила в Києві спортивну школу.

  • Заслужений журналіст України, воєнний кореспондент, ведучий і сценарист Андрій Цаплієнко. Він з 2014 року висвітлює війну в Україні, зазнав поранення, нагороджений орденом «За мужність» II та III ступенів.

  • Енергетик із Краматорська, інженер з експлуатації лінійної частини магістрального газопроводу Володимир Летенко. Він під обстрілами зупинив викид газу під час влучання ракети в газогін, і врятував життя людей. Також брав участь у розмінуванні Харківщини.

  • Музикант, співак, композитор, поет, народний артист України Тарас Петриненко. Автор пісні «Україна», яку в ОПУ назвали «неофіційним гімном держави».  

Лауреати 2023 року. Фото: Офіс президента

Вручення відзнаки Фумінорі Цучіко. Фото: Офіс президента

Під час церемонії Володимир Зеленський зазначив, що відзнака — це подяка за самовіддану працю.

«Вдячність за те, що ви прославляєте, прославляли нашу державу, нашу історію. За те, що ви сьогодні працюєте, служите, бороните нашу державу, наші кордони. Ми вам за це надзвичайно вдячні. Знайте, що вас високо цінують. Весь народ вам вдячний — я з упевненістю це кажу», — сказав Зеленський.

Фото: Офіс президента

Відзнаку президента «Національна легенда України» вручають з 2021 року. Від початку повномасштабного вторгнення — тим, хто своєю працею рятує, захищає та забезпечує життя: військовим, медикам, волонтерам, працівникам «Укрзалізниці», які брали участь в евакуації цивільних, енергетикам тощо.