Web Analytics

Зеленський заснував нове свято — День єднання

В умовах ймовірного посилення російсько агресії президент Володимир Зеленський оголосив заснування нового свята — Дня єднання. Він також закликав українців згуртуватися та не піддаватися паніці.

У відеозверненні 14 лютого Володимир Зеленський зазначив, що Україну вже не вперше «лякають великою війною» та вкотре призначають дату вторгнення.  

«З нами системно ведуть війну на всіх фронтах. На військовому — збільшують контингент навколо кордонів. На дипломатичному фронті намагаються позбавити нас права самостійно визначати зовнішньополітичний курс. На енергетичному — обмежують постачання газу, електроенергії та вугілля. На інформаційному фронті прагнуть посіяти паніку серед громадян та інвесторів через засоби масової інформації», — сказав президент.

Але, запевнив він, Україна сьогодні «сильна, як ніколи». Нагадав, що два роки тому держава зіткнулася з пандемією COVID-19, але українці «згуртувались і чіткими системними кроками її практично перемогли». Сьогодні ж, стверджує Зеленький, влада розуміє всі виклики і бачить, що робити: відстежує ситуацію, прораховує різні сценарії, готує відповідь на всі можливі агресивні дії.

«Ми чітко знаємо, де поруч із нашими кордонами чужа армія, її чисельність, її локації, її оснащення та її плани. Нам є що протиставити. Ми маємо прекрасну армію. Наші хлопці мають унікальний бойовий досвід і сучасну зброю. Це вже в рази сильніша армія, ніж вісім років тому», — каже президент.

Одночасно працюють й українські дипломати: наразі вдалося досягнути значної міжнародної підтримки. «Сьогодні всі визнають, що від України та її армії залежить безпека Європи та всього континенту», — сказав Зеленський.

«Ми прагнемо миру, й ми хочемо вирішувати всі питання виключно шляхом переговорів. І Донбас, і Крим повернуться в Україну. Виключно дипломатичним шляхом. Ми не зазіхаємо на чуже, але й свого не віддамо», — наголосив він.

Українці впевнені у Збройних силах, але військові теж мають відчувати їхню підтримку, згуртованість та єдність, додав Володимир Зеленський.

«Основа нашої армії — це впевненість власного народу та міцна економіка. Ми сформували достатні резерви, щоб відбити атаки на курс гривні та нашу фінансову систему. Ми не залишимо без уваги жодної галузі, яка потребуватиме державної підтримки. Як це вже відбулося днями з авіаперевізниками. І свідченням цього є стабільний курс гривні та відкрите небо», — заявив він.

Президент також звернувся до бізнесменів, які залишили країну останнім часом, і закликав «проявити громадянську позицію» та повернутися додому. Посадовцям і депутатам, які теж планували поїхати, він нагадав, що їхній «прямий обов’язок у такій ситуації — бути разом з українським народом».

Зеленський також анонсував нове національне свято — День єднання.

«Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем єднання. Відповідний указ уже підписаний. Цього дня ми вивісимо національні прапори, надягнемо синьо-жовті стрічки та покажемо всьому світу нашу єдність», — підсумував президент.

«У нас одне велике європейське прагнення. Ми хочемо свободи й готові її виборювати. На нас із неба дивляться 14 тисяч захисників та мирних громадян, загиблих у цій війні. І ми не зрадимо їхню пам'ять», — додав він.

Указ про заснування Дня єднання розмістили на сайті президента.

«З метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз, інформаційно-пропагандистського, морально-психологічного тиску на суспільну свідомість постановляю: оголосити 16 лютого 2022 року Днем єднання», — мовиться в документі.

У цей день планується піднімати прапор України на будинках і спорудах в усіх населених пунктах, виконувати о 10:00 державний гімн. До святкування мають долучатися й закордонні дипломатичні установи.

Зеленський також доручив уряду з 1 березня підвищити грошове забезпечення військових ЗСУ на 30% та довести підвищення до 20% від початку року — для прикордонників та нацгвардійців.

Доручено й створити єдину інформаційну платформу «UАразом» — щоб щоденно повідомляти про безпекову ситуацію, посилення обороноздатності тощо. А також — прискорити створення тероборони. 

Скріншот: president.gov.ua


На тлі повідомлень про ймовірне загострення конфлікту з Росією Кабінет міністрів виділяє додаткові кошти, щоб гарантувати безперебійність польотів над Україною. У Мінінфраструктури запевняють, що небо залишається відкритим.