Web Analytics

Зеленський заслухав директора лісгоспу, на якого йому поскаржилися у Харкові

Директор Гутянського лісового господарства Віктор Сиса, якого вчора під час наради у Харкові телефоном викликав на розмову Володимир Зеленський, сьогодні з'явився на засідання Національної ради з питань антикорупційної політики. 

17 липня у Харкові на нараді з питань боротьби з незаконною вирубкою лісу директор Жовтневого лісгоспу Руслан Чагаровський, відповідаючи на питання президента, «хто кришує цей бізнес», сказав: 

«Це директор Гутянського лісгоспу Сиса Віктор Миколайович, який, я думаю, що впевнено, знають половина людей у цій залі, що він на сьогоднішній день найбільший лісоруб Харківщини. До речі, на момент того, як я прийшов у лісгосп після відпустки, його фірма..., заборгувала Жовтневому лісовому господарству 6 млн грн. Згідно договорів, які укладають державні лісові господарства, не має право державне лісове господарство відпускати деревину без 100-відсоткової попередньої сплати. А тут на 6 млн».

Руслан Чагаровський доповідає перед Володимиром Зеленським 17 липня. Фото Павла Пахоменка

Віктора Сиси на нараді не було. Володимир Зеленський зателефонував йому і запросив на 10.00 на засідання Нацради з питань антикорупційної політики у Києві. 

Сьогодні Віктор Сиса пояснив свою вчорашню відсутність відрядженням. 

«Минулого тижня начальник обласного управління мене відправив у відрядження, сказав, щоб я був увесь тиждень у Києві, є плани роботи», — сказав Сиса. 

Він розповів, що працює директором Гутянського лісгоспу один рік. 

«Коли я прийшов у лісгосп зарплата була 4 тисячі гривень, на сьогоднішній день — 20 тисяч гривень середня зарплата. Я відповідаю тільки за Гутянський лісгосп. Виручено від реалізації в 2017 році було 24 млн грн, в цьому році буде виручка від реалізації 180 млн грн. На сьогоднішній день вже 95 млн грн у нас виручка від реалізації. Все це досягнуто за рахунок того, що до 2017 року були схеми...», — сказав директор лісгоспу. 

Між президентом і директором лісгоспу відбувся такий діалог: 

— А ви фігуруєте в схемах.
— Я не керую схемами.
— Я не кажу, що ви керуєте.
— Я кажу, що я працюю у Гутянському лісгоспі, і питання в тому, що ми зараз поставили правильну роботу лісгоспу. Все іде офіційно.
— Дивіться, я бачив, яка правильна робота там поставлена.
— Ви ж літали над Жовтневим лісгоспом! Я до Жовтневого лісгопсу не маю ніякого відношення. Це пан Чагаровський вже 7 років там працює. Він працював при Януковичу, при Порошенко...

— На вас заведена кримінальна справа, ви знаєте?
— Я знаю. На всіх директорів є кримінальні справи. Я згоден. Але я працюю тільки рік. І за мій рік зарплата збільшилась до 20 тисяч гривень, реалізація збільшилась до 180 млн... Гутянський лігсосп в цьому році посадив в 5 раз більше лісу, зрубали 100 га лісу, посадили 500 га лісу. 

Віктор Сиса відповідає на питання президента. Скріншот: facebook.com/UNNews

Зеленський пообіцяв приїхати до Гутянського лісгоспу. 

«Да, я приїду. Перевіримо. До правоохоронних органів я звернуся, щоб вони всі ці кримінальні справи штовхнули, щоб ми бачили, яка реальна ситуація», — сказав президент. 

Засідання Нацради з питань антикорупційної політики транслює «УНН»