Web Analytics

Зеленський запровадив День пам’яті захисників України

29 серпня в Україні відзначатиметься День пам'яті захисників України. 

Про це під час урочистих заходів з нагоди Дня незалежності України в Києві заявив президент України Володимир Зеленський

«Дорогі українці, сьогодні тут присутні родини загиблих військовослужбовців та учасників добровольчих формувань. З метою гідного вшанування їх пам'яті мною підписано Указ про встановлення Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, за суверенітет та територіальну цілісність України. Та відзначення його щорічно 29 серпня. Дякуємо вам. Слава Україні!» — сказав Зеленський. 

У своєму виступі на Хрещатику Володимир Зеленський сказав, що Україна рухатиметься тільки вперед.

«Минуло 28 років. 28 різних років. Непростих, буремних, тернистих, але – наших спільних. І всі ці роки ми пережили разом. Усією країною... Мусимо бути єдині, бо тільки тоді – ми сильні. Зрозуміти, що розраховувати маємо тільки на себе. Не сваритися через минуле, а об’єднатися заради майбутнього. Україномовні та русскоговорящие, незалежно від віку, статі, віросповідання – бути єдиним народом. Не на плакатах, не в гаслах, а ось тут. У кожного в серці», — сказав глава держави. 

Повний текст промови Зеленського — на сайті президента

Спецпроєкт Суспільного до Дня незалежності України

Перед виступом президента і нагородженням державними нагородами на Хрещатику виступили українські артисти Мирослав Скорик, ONUKA, Тіна Кароль, Аліна Паш. 

Сьогодні ж у Києві та інших містах України, в тому числі в Харкові відбудеться Марш захисників України, організований волонтерами та учасниками АТО.