Web Analytics

Зеленський у Харкові обговорив питання незаконної рубки лісу

Президент України Володимир Зеленський 17 липня відвідав Харків.

Глава держави взяв участь у нараді в Українському науково-дослідному інституті лісового господарства та агролісомеліорації.

Головним питанням була боротьба з незаконною рубкою дерев. Як сказав Зеленський, він хотів би розібратися, що зараз відбувається на Харківщині з лісом – «точніше, з тими місцями, де він раніше був».

Фото: Павло Пахоменко

На нараді доповідав директор держпідприємства «Жовтневе лісове господарство» Руслан Чагаровський. Він заявив, що виявив факти самовільної рубки дерев, коли повернувся до роботи після декретної відпустки. Перевіривши 10% площі лісгоспу, нарахували близько 80 млн грн збитків — понад 8 тис. кубометрів деревини. Загальна сума, на думку Чагаровського, може перевищити 200 млн грн. У масштабі області може йти про мільярдні збитки, вважає він.

Директор лісгоспу розповів, яким чином можна посилити контроль у цій сфері.

«По-перше, в Харківській області треба зробити повну ревізію в кожному лісгоспі, із залученням екологів, лісівників з інших областей — щоб це була незалежна ревізія, щоб вона показала, який стан справ на сьогодні в регіоні. Після цього можна йти далі», — зазначив Руслан Чагаровський.

По-друге, на його думку, слід поставити GPS-трекери на машини, які заїжджають до лісу, і зв’язати їх в тому числі з базою Міністерства внутрішніх справ.

«Обов'язково залучати громадськість до цієї роботи. В комплексі, думаю, ці проблеми можна подолати. І на законодавчому рівні теж треба працювати», — додав директор лісгоспу.

Чагаровський також заявив, що до незаконної вирубки можуть бути причетні окремі посадовці зі сфери лісового господарства.

На питання Зеленського, чи не варто тимчасово ввести мораторій на продаж лісу, Чагаровський відповів, що це буде «крах для всіх лісгоспів».

Прокурор Харківської області Юрій Данильченко повідомив, що Руслан Чагаровський є фігурантом кримінального провадження за статтею «Розкрадання державного майна в особливо великих розмірах», порушеного два роки тому. У справі, яку наразі розглядає суд, йдеться про збитки у більше ніж 1 млн грн.

Чагаровський у відповідь заявив, що стосовно нього здійснювався «пресинг», і назвав кримінальну справу фіктивною.

Під час засідання також порушувалися питання «кришування» лісорубів-нелегалів, пропонувалося запустити реформу лісового господарства й екологічного контролю, збільшити штрафи та посилити кримінальну відповідальність за порушення лісового законодавства.

Володимир Зеленський закликав керівників природоохоронних структур області розібратись у цих питаннях.

«Я вас дуже прошу: зверніть на це увагу. Тому що якщо ми будемо звертати, якщо ми будемо отримувати якусь додаткову інформацію і ми зрозуміємо, що ви це не робите — нам потрібно буде шукати інших людей», — підсумував президент.

Під час наради біля будівлі інституту проходив пікет. В ньому брали участь люди з плакатами «Гутянський лісгосп — це Європа», «Сиса В. М. — це робочі місця», «Сиса В. М. — це робота по справедливості». Віктор Сиса є директором ДП «Гутянський лісгосп». На його адресу під час наради висловлювалися нарікання.

До будівлі НДІ також прийшли люди, які вимагали від президента звернути увагу на ситуацію в модульному містечку для переселенців. Посадовці Харківської міської ради називають його технічний стан небезпечним для проживання. Мерія запропонувала пенсіонерам, в тому числі із сім'ями, а також людям з інвалідністю переїхати в інтернатні заклади, проте досі ніхто не погодився.

У Руслана Чагаровського сьогодні вночі згоріла машина. Поліція вважає, що її підпалили.

Читайте MediaPort у Telegram