Web Analytics

Зеленський розраховує за рік вакцинувати від COVID половину українців

Президент Володимир Зеленський розповів про перші кроки вакцинації в Україні. Сам він планує зробити щеплення разом з військовими — після медиків.

Питання щодо вакцинації від COVID-19 обговорювали 8 лютого під час форуму «Україна 30. Коронавірус: виклики та відповіді».

Як розповів президент Володимир Зеленський, в Україні протягом року мають намір прищепити близько половини населення.

«Наразі ми виділяємо наступний пріоритет у боротьбі з коронавірусом — вакцинацію. Її дорожня карта розроблена для забезпечення належного і рівного доступу до вакцини для всіх мешканців України. Головним завданням є охоплення щонайменше половини населення України протягом 2021 та початку 2022 року», — сказав Зеленський.

Він нагадав, що Україна отримає вакцину від чотирьох фармацевтичних компаній: Pfizer, Sinovac, AstraZeneсa та Novavах.

«Перший етап вакцинації розпочнеться вже цього місяця. Першими вакцину отримають наші медики, військові та нацгвардійці», — зазначив президент.

Володимир Зеленський також висловив готовність зробити щеплення.

«Вирішивши питання поставок вакцини в Україну, ми зіткнулися з новою проблемою — це недовіра до щеплення і відмова від вакцинації частини населення. Це нове, але дуже серйозне сучасне питання, яке всім нам належить вирішити. Я готовий на особистому прикладі показати, що вакцинація важлива, безпечна і потрібна», — сказав він.

Спілкуючись з журналістами після форуму, глава держави уточнив, що планує вакцинуватися разом з військовими — після того, як щеплення отримають медики.

«Точно буду вакцинуватися з нашими військовими. Як Верховний головнокомандувач я це повинен робити. Це буде в першій частині, але на другому етапі», — зазначив Зеленський.

Він також висловився за те, щоб вакцинувалися і його батьки — аби показати, що не має побоювань через їхній вік.

За інформацією президента, спершу має надійти майже 200 тисяч доз вакцини від компанії Pfizer для українських медиків, які контактують з хворими на COVID-19. Наразі Україна веде прямі перемовини з країнами, які будуть віддавати свої надлишки, зокрема з Польщею.

Інтерв’ю Володимира Зеленського українським телеканалам. Фото: president.gov.ua

Під час форуму генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебреєсус пообіцяв, що ВООЗ продовжуватиме надавати Україні підтримку, щоб зупинити пандемію та відновити нормальне життя країни. За його словами, Україну включать у першу чергу поставки вакцин у рамках ініціативи COVAX.

«Минулого тижня COVAX опублікував свій прогноз щодо розподілу вакцин серед країн-учасниць цієї ініціативи. Разом з ЮНІСЕФ та іншими організаціями ми будемо співпрацювати, щоб розподілити ці вакцини якомога швидше. І Україна є однією з тих країн, які будуть включені в першу хвилю розгортання ініціативи COVAX, щоб вакцинувати медпрацівників, старших людей, тих, хто безпосередньо спілкується з пацієнтами з COVID-19», — розповів гендиректор ВООЗ.

Онлайн-виступ Тедроса Адханома Гебреєсуса

Минулої доби, 7 лютого, в Україні зафіксували 2141 новий випадок COVID, кажуть у Міністерстві охорони здоров’я. Найбільше — в Івано-Франківській (398), Житомирській (176), Дніпропетровській (156), Чернівецькій (143) і Закарпатській (133) областях. Одужали 2697 людей, померли – 47.

Загалом від початку епідемії захворіли 1 246 990 українців. Подолали недугу 1 075 743, померли — 23 644.

За інформацією Харківського обласного лабораторного центру, в регіоні за добу підтвердили у 35 людей. З них 32 — у Харкові.

Загалом в регіоні зафіксували вже 79 279 випадків СOVID. Одужали 72 415 людей, померли — 1428.

У Міністерстві охорони здоров’я анонсували повернення адаптивного карантину. Обмеження триватимуть щонайменше до 30 квітня.