Web Analytics

Зеленський просить Парубія скликати позачергове засідання Ради

Президент України Володимир Зеленський просить спікера парламенту скликати позачергове засідання на 22 травня і винести на розгляд народних депутатів питання щодо змін до законів «Про вибори народних депутатів України» та «Про публічні закупівлі». 

Про це повідомляється на офіційному сайті Президента України. Копія листа глави держави опублікувана у Twitter Володимира Зеленського.  


«Відповідно до частини другої статті 83 Конституції України, частини восьмої статті 19 Регламенту Верховної Ради України, затвердженого Законом України «Про Регламент Верховної Ради України» [...], у зв'язку із проведеними Президентом України 21 травня 2019 року консультаціями з Головою Верховної Ради України, його заступниками та головами депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України щодо дострокового припинення повноважень Верховної Ради України восьмого скликання прошу скликати 22 травня 2019 року позачергове пленарне засідання Верховної Ради України, до порядку денного якого включити розгляд питань стосовно внесення змін до законів України «Про вибори народних депутатів України» та «Про публічні закупівлі», визначених під час зазначених консультацій», — йдеться в документі.

Під час консультацій з лідерами фракцій Зеленський запропонував внести зміни до виборчого законодавства та закону про публічні закупівлі.

«Є розуміння, що, можливо, будуть проголосовані зміни до закону «Про вибори народних депутатів України», які будуть скасовувати мажоритарну систему виборів народних депутатів, і залишиться лише пропорційна партійна система. Ще однією додатковою умовою таких змін може бути пониження прохідного бар'єру до 3%. І ще один важливий момент: це зменшення строків тендерних закупок, які буде проводити Центральна виборча комісія в процесі проведення виборів», — розповів після консультацій радник Президента України Андрій Богдан

Указ про дострокове припинення повноважень парламенту, про що Зеленський заявив 20 травня під час інавгураційної промови, новообраний глава держави підписав сьогодні.