Web Analytics

Зеленський: «Повернути полонених — перша задача»

Кандидат в Президенти України Володимир Зеленський вийшов до преси. Він повідомив, що Порошенко вже привітав його з перемогою. 

Фрагмент прес-конференції. Відео: UA: Перший

«Я хочу сказати, я дуже вдячний Президентові України Петру Олексійовичу Порошенку. Тільки що він мене привітав з перемогою. Я йому вдячний, що я можу розраховувати на його допомогу у будь-який час. Він визнав перемогу мою і моєї команди. Давайте поаплодуємо, це круто, ми об’єднуємо Україну»

«Ми не хочемо бути в цій Адміністрації (Президента). Це правда. Я повинен спочатку туди потрапити. Я не знаю, де буде місце (нове). Місце буде відкрите. Як вам це місце? Маленьке? Так, ми дуже хочемо скоротити Адміністрацію Президента… Ви знаєте, перш за все я хотів би вам сказати, що я хотів би, щоб не було трафіку у Києві. Тому я хотів би знайти таке місце в Києві або біля Києва, щоб не було ніяких там кортежей. Я хочу позбавитись в цілому від кортежей. Зараз на мене суворо дивится охорона… Знайдемо місце».

«До жартів я нормально відношусь. Я думаю, що ми живемо з вами у свободній, демократичній країні. Жарти повинні бути. Тоді ти розумієш, в чому твої помилки, в чому проблеми в Україні… Хто буде замість мене? Не знаю. А мені можна іноді з'являтися? Це жарт. У нас багато талановитих хлопців, я думаю, все буде нормально».

«Перші кадрові призначення? Про це буде окрема прес-конференція. Луценко — це стара команда. Ми будемо призначати нових людей. Нових людей! І це відноситься не тільки до пана Луценка».

«Ми будемо діяти в будь-якому випадку у Нормандському форматі. Продовжувати Мінський процес. Будемо його перезавантажувати. Я думаю, що у нас будуть заміни кадрові. У будь-якому випадку ми будемо продовжувати Мінський напрямок і йти до кінця заради того, щоб припинити вогонь. Бо це найголовніше для нас. Повернути наших хлопців живими.

Я хотів би вам сказати, що окрім Мінських домовленостей, для нас зараз задача, я вважаю, номер один — повернути усіх в’язнів, полонених, військовополонених, це наша перша задача. Наших моряків… Я не знаю, чи маю я право сьогодні, немає у мене ще цього статусу офіційно, статусу Президента України, але я спілкувався з батьками. Ти не можеш спокійно реагувати... Я спілкувався з матерями наших моряків, я зроблю все, щоб їх повернути. Я не можу обіцяти, але я зроблю все, щоб повернути наших хлопців додому. Це пріоритетна задача. Не тільки для мене, для кожного українця. Я певен, що всі чекають цього результата, позитивного. Всіх ув’язнених, без винятків».

«Я зараз хочу звернутися не тільки до вас і ще до всіх журналістів, ми вас запрошуємо у найближчий час, це наш план, підготовка, я поки що не можу сказати у відкритому ефірі, ми будемо робити дуже потужну інформаційну війну з приводу того, щоб закінчити вогонь на Донбасі. І ми вас запрошуємо, нам буде потрібна ваша допомога, це буде найближчим часом. Ми будемо з вами розмовляти не годину, не півгодини, ми вам розкажемо наш план дій… Всіх наших українських журналістів і всіх наших блогерів, у нас є план дій. Я думаю, що ми нашою передвиборчою кампанією всім показали, що ми можемо робити, яка у нас дуже сильна команда, молода, є дуже креативні ідеї. Нам потрібна ваша допомога».

На питання, як налогоджуватиме контакт з Львівщиною.

«Приїду до Львова. Ви знаєте, для мене не буває львів'янин чи Дніпро, чи Кривий Ріг, чи Полтава, чи Вінниця, для мене всі українці – це єдиний народ. Я обов’язково приїду. Єдина Україна. Будемо розмовляти, будемо говорити… Ми за закон про українську мову. Але зараз цей закон знаходиться у Верховній Раді. Я думаю, там є якісь питання… Я повинен захищати українську мову, як гарант, я це буду робити. Обов'язково. І львів'янам привіт!»

На питання про приховану рекламу у брендованих кольорах команди Зеленського в «день тиші» у Києві.

«Скажіть, будь ласка, місце, щоб я розібрався. Київ — це велике місто. Конкретне місце, де була агітація. Давайте не кричати… Я ніколи не порушував закон у своєму житті. Сьогодні у нас було адміністративне порушення. Я заплатив штраф, ви це знаєте. Ці ідентичні плакати і білборди були у команди пана Порошенка. Але ви знаєте, я сьогодні я не проводив концерти з агітацією у Вінниці, наприклад. Дякую».

Про Порошенка. 

«У мене немає ніяких відносин (з Порошенком). Я сказав, що пан Порошенко запропонував мені свою допомогу, якщо вона мені знадобиться, обов’язково, я йому подзвоню. Чому ні? Ким Петра Олексійовича (призначити)? Я не знаю, я думаю, людина, у якої такий великий статус — Президент України — мені здається, що ту допомогу, яку він запропонував, він сказав, що готовий допомогти завжди порадою, мені здається, це дійсно серйозна допомога. Я готовий дійсно звернутися до Петра Олексійовича, коли мені знадобиться допомога. Чому ні? Ви хочете, щоб я його кимось призначив? Тоді я звернусь до суспільства. Обов’язково. І якщо суспільство мені скаже, що воно хоче бачити Петра Олексійовича Порошенка на тій чи іншій посаді, може бути, я не знаю. Мені здається, що це не сьогоднішнє рішення кадрове, давайте спробуємо новими силами щось зробимо». 

Про команду. 

«Ми представили всіх експертів нашого колективу, експертів партії «Слуга народу», експертів нашого передвиборчого процесу. Ми представили, і ми їх привели на канал «1+1». Я не знаю, що ви бачили, які ви бачили прізвища до цього, я не затверджував ці прізвища. А найближчим часом, у нас ще є час, ми представимо команду… З приводу Генштабу я ще раз можу повторити цю відповідь, я вже говорив: у нас є дуже серйозні хлопці, які мають авторитет в армії, це чинні генерали, ви обов’язково їх побачите, побачите весь склад команди Володимира Зеленського, я не маю права називати імена цих людей зараз, бо є домовленість з генералами. Це дуже серйозно». 

Згідно з остаточними результатами Національного екзит-полу, Зеленський набрав 73% голосів, Порошенко 25,5%. ЦВК почала обробку електронних протоколів.

Інфографіка: if.org.ua

Читайте MediaPort у Telegram