Web Analytics

Зеленський оголосив призов резервістів ЗСУ

Президент Володимир Зеленський підписав указ про призов резервістів Збройних сил України.

Про початок призову Володимир Зеленський повідомив у відеозверненні 22 лютого.

«Нам необхідно оперативно доукомплектувати українську армію та інші військові формування. Мною як верховним головнокомандувачем Збройних сил України видано указ про призов резервістів в особливий період. Підкреслюю, мова йде виключно про громадян, віднесених до оперативного резерву», — сказав він.

Найближчим часом стартують навчальні збори резервістів системи територіальної оборони.

Потреби у загальній мобілізації, на переконання Зеленського, нині немає.

Він також заявив, що ініціює програму «економічного патріотизму». Мовиться про підтримку окремих галузей економіки, зменшення податкового навантаження на підприємців, обмеження перевірок, стимули для залучення коштів українців у бізнес та банківську систему. Також у планах — знизити ПДВ на бензин і дизель, що сприятиме зменшенню цін на пальне.

Зеленський пояснив, що коли військові захищають країну, інші громадяни мають працювати та вкладати гроші в економіку держави, зокрема й для фінансування армії.

«Патріот — це той, хто б’ється з ворогом за свою землю. І той, хто вкладається в неї грошима та створює на ній робочі місця. Тому ми запускаємо програму економічного патріотизму. Це додаткові стимули для локалізації нашого виробництва. Цільові програми підтримки окремих галузей», — сказав глава держави.

«Наша мета — здобуття економічної незалежності. Особливо в енергетиці», — додав Зеленський.

Він також повідомив, що зустрінеться із представниками 50 найбільших українських компаній.

«Всі вони мають залишитися в Україні. Їхні підприємства розташовані на українській землі, яку захищають наші військові. Отже, і бізнес має захищати нашу економіку, фінанси, створювати робочі місця. Піднімати та зміцнювати Україну. Разом, кожен на своєму фронті», — сказав президент.

У Генеральному штабі ЗСУ 23  лютого уточнили щодо призову, що йдеться про резервістів від 18 до 60 років. Це будуть як офіцери, так і рядовий, сержантський склад.

Максимальний термін служби — 1 рік.

«Резервісти оперативного резерву першої черги проходитимуть службу у тих військових частинах і за тим фахом, в яких вони проходили службу до цього та підписали контракт для проходження служби в оперативному резерві», — пояснили у Генштабі.

22 лютого 2022 року, Президент України видав Наказ Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України «Про призов...

Опубликовано Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine Среда, 23 февраля 2022 г.


Бойовики посилюють обстріли на Донбасі. 22 лютого штаб Операції об'єднаних сил зафіксував 96 порушень «режиму тиші». Загинув військовий, шестеро поранені.

Фото на головній: Штаб операції Об'єднаних сил