Web Analytics

Зеленський оголосив день жалоби і звернувся до народу

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про оголошення 9 січня днем національного трауру. 

Документ опублікований на сайті глави держави. 

Сьогодні в Україні мають бути приспущені державні прапори, скасовані концертні і розважальні заходи, внесені зміни до програм теле- і радіопередач. 

Фото Офісу президента України

Президент України записав відеозвернення, у якому назвав імена усіх загиблих у катастрофі українців, висловив співчуття родинам загиблих, зазначивши, що встановлення причин катастрофи — пріоритет для України. 

«Ми обов’язково дізнаємося правду. Для цього буде проведено детальне й незалежне розслідування відповідно до норм міжнародного права. Розслідування авіакатастрофи здійснить комісія, створена Організацією цивільної авіації Ісламської Республіки Іран», — сказав Зеленський. 

О 3.30 до Ірану прибув літак з українськими фахівцями у складі 45 представників різних служб, зокрема — Державної авіаційної служби, Національного бюро розслідувань авіаційних подій та інцидентів з цивільними повітряними суднами та представники МАУ. 

Представники України під час вильоту. Джерело фото: Юлія Мендель/Facebook

«Ми очікуємо, що всі вони будуть включені до роботи комісії, зокрема до розшифровки записів «чорних скриньок». У разі необхідності до складу комісії можуть залучатися й інші необхідні експерти, які також прибули до Тегерана», — сказав Зеленський. 

Президент України закликав міжнародну спільноту, зокрема Канаду, долучитися до розслідування обставин авіакатастрофи українського літака. 

«Це не тема для хайпу, лайків у соцмережах, сенсацій та конспірологічних теорій. Нам потрібні терпіння, витримка та мудрість. А ще ця страшна історія повинна навчити всіх нас — і кожного громадянина України, і кожного світового лідера — цінувати людські життя. І робити це до того, як вони так стрімко й болюче обриваються», — сказав Зеленський.

Президент також заслухав звіт оперативного штабу з питань авіакатастрофи, створеного в Україні за його дорученням.

«Відпрацьовується кілька версій причин катастрофи літака. Водночас на робочій нараді під головуванням Володимира Зеленського наголошувалося, що допоки фахівці не дослідять обставини трагедії, не варто маніпулювати інформацією», — йдеться у повідомленні Офісу президента.

Внаслідок падіння Boeing 737–800 Тегеран–Київ загинуло 176 людей, серед яких 11 громадян України (весь екіпаж і двоє пасажирів).