Web Analytics

Зеленський наголошує на дотриманні «Мінська» і чекає на зустріч «Нормандської четвірки»

Президент Володимир Зеленський разом із послами країн-партнерів відвідав Донецьку область. Під час поїздки прокоментував виконання Мінських домовленостей і висловив сподівання на скорішу зустріч «Нормандської четвірки».

11 лютого Зеленський відвідав передові позиції у зоні проведення операції Об'єднаних сил на Донбасі. Разом з ним на передову поїхали представники низки держав-партнерів України: Франції, Німеччини, Великої Британії, США, Канади та Швеції.

На брифінгу під час поїздки Володимир Зеленський висловив, зокрема, свою позицію стосовно Мінських угод. Відповідаючи на запитання, чи не варто Україні ініціювати перегляд домовленостей задля встановлення миру на Донбасі, президент сказав: «До «Мінська» моє ставлення дуже просте: його треба розібрати на деталі, прописати всі кроки, прив’язати їх до дат і виконувати. Ми за такий формат. Саме це ми й зробили».

За його словами, політичні радники лідерів «Нормандської четвірки» працювали над підготовкою відповідного документа з конкретними датами й часовими рамками виконання Мінських домовленостей.

«Зараз остання версія цього документа відправлена всім сторонам. Ми очікуємо, що сторони найближчим часом акцептують цей документ, і тоді буде можливість наблизити зустріч «Нормандської четвірки», — додав зазначив Зеленський.

Глава держави також наголосив, що Україна дотримується всіх домовленостей, досягнутих під час зустрічі лідерів країн Нормандського формату в Парижі у грудні 2019 року.

«Були повернуті люди, були розведення, розмінування деякої кількості ділянок. Але й не було багато чого зроблено», — зазначив він.

Фото: president.gov.ua

Володимир Зеленський нагадав, що, згідно з домовленостями, 27 липня був оголошений режим тиші, який він назвав «однією з найголовніших домовленостей». Водночас, визнав він, бойовики «час від часу здійснюють обстріли українських позицій».

«Ми розуміємо, що відбувається. Ми в принципі розуміємо, що режим припинення вогню потрібен тільки нам. Ми в принципі розуміємо, що сепаратисти хочуть його зірвати. Ми це розуміємо. Але стійкість наших військових говорить про те, що ми не дамо це зробити», — заявив президент.

Він також наголосив, що бійці Об’єднаних сил мають відповідати ворогу у разі порушення ним перемир’я та обстрілів наших позицій.

«Наші хлопці прекрасно знають: якщо йде снайперське знищення наших військових — вони повинні знайти адекватну відповідь тим снайперам, які знищили життя наших військових. Саме так вони й роблять», — зазначив він.

Одна з учасниць поїздки, посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен назвала Мінські домовленості єдиним шляхом мирного врегулювання на Донбасі.

«Мінські домовленості, як сказав Володимир Зеленський, це єдиний шлях мирного врегулювання цієї війни. Чи це може бути скоро? Ми не знаємо. Але ми дуже активно над цим працюємо і в Берліні, і в Парижі. Сподіваюсь, що ми побачимо кінець цієї війни», — зазначила Фельдгаузен.

Після повернення з Донбасу Володимир Зеленський заявив, що вважає одним з першочергових завдань підтримувати увагу світу до ситуації на Донбасі.

«Ця війна триває вже сім років... За такий довгий час у нашому такому швидкому світі люди можуть звикнути до чого завгодно. Та ігнорувати. Особливо якщо вони особисто не перетинаються з війною. Тому я завжди раджу українським політикам і представникам інших держав, які прибувають в Україну з візитами: ви просто не зрозумієте, що відбувається з нашою країною, якщо не побуваєте на фронті. Якщо ви будете обмежувати своє розуміння ситуації тільки оцінкою мирної території», — йдеться у повідомленні в Telegram-каналі глави держави.

Президент також висловив намір ширше залучати міннародних партнерів до переговорів щодо ситуації на Донбасі.

«Розширюючи наявні переговорні можливості, зокрема через ширше залучення наших західних друзів з Європи та Америки. Пропонуючи економічні та соціальні інструменти, які трансформуватимуть життя на вільній частині Донбасу у безумовний аргумент на користь України. Посилюючи нашу армію, яка витримує щоденні провокації та тиск ворога», — зазначив Володмир Зеленській.

11 лютого, у день візиту президента на Донбас, бойовики п’ять разів порушили режим тиші. Загинули двоє українських військових.