Web Analytics

«Заввишки з Кіліманджаро»: ЦВК презентувала бюлетені

Для мажоритарних округів друкують бюлетені п’яти форматів — у залежності від кількості кандидатів. Для багатомандатного округу — одного формату.

Зразки бюлетенів для позачергових виборів у Верховну Раду презентували 11 липня, повідомляє прес-служба Центральної виборчої комісії.

Бюлетені виготовляє державне підприємство «Поліграфічний комбінат «Україна» з виготовлення цінних паперів».

В одномандатних округах бюлетені будуть п’яти форматів. Залежно від кількості кандидатів, їх розмір коливатиметься від 200х200 мм до 200х800 мм. Вони пісочного кольору, з двотоновим водяним знаком і захисними елементами.

У загальнодержавному багатомандатному окрузі — одного формату, розміром 200х600 мм, блакитно-сірого кольору, також з водяним знаком і захисними елементами.

Фото: Facebook/UACEC

На бюлетені планують витратити майже 14 млн аркушів захищеного паперу формату 62 х 81 см — близько 540 тон, уточнює прес-служба поліграфкомбінату «Україна».

Весь папір вітчизняного виробництва, його виготовили Малинська фабрика банкнотного паперу і Малинська фабрика спеціального паперу.

За даними на 11 липня, поліграфкомбінат надрукував  53,5 млн бюлетенів — 84% від загального замовлення, передає «Інтерфакс-Україна».

За словами директора підприємства Юрія Оніщенка, для одномандатних округів виготовили 26 млн бюлетенів, для багатомандатних — 27 млн, для закордонних — понад 469 тис.

«Ми порахували, що якщо скласти всі бюлетені, які буде надруковано, один на одного, то їхня висота дорівнюватиме найвищій вершині Африки Кіліманджаро — 5 кілометрів 895 метрів», — каже Оніщенко.

Друкування планують завершити не пізніше, ніж за шість днів до дня голосування.

Оніщенко додав, що поліграфкомбінат працює цілодобово і без вихідних. У процесі виготовлення бюлетенів задіяні понад 800 працівників — більше 80% колективу.

Як зазначила голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук, дизайн бюлетенів відрізняється від попередніх виборів.

«На бюлетені зображено стилізований купол Верховної Ради в дуже сучасному стилі, такого дизайну в минулому не було», — сказала вона.

26 червня ЦВК затвердила форму і текст бюлетенів, а також визначила порядок розміщення партій у бюлетені для багатомандатного округу. Пізніше комісія додала без жеребкування партію «Рух нових сил Махайла Саакашвілі». Це рішення оскаржувалось у суді, проте залишилось у силі.

Позачергові вибори народних депутатів України призначені на 21 липня.

Читайте також: Хто йде до Верховної Ради на Харківщині: інфографіка

Читайте MediaPort у Telegram