Web Analytics

Затриманому після подій в Луцьку харків’янину визначили заставу

Орджонікідзевський райсуд Харкова обрав запобіжний захід харків’янину, підозрюваному у незаконному поводженні зі зброєю. Поліція назвала його ймовірним спільником затриманого за фактом захоплення заручників у Луцьку. Сам підозрюваний свою причетність до луцьких подій відкидає.

24 липня суд взяв 44-річного харків’янина під варту на два місяці з альтернативою застави в сумі 175 тисяч гривень.

Слідчий просив тримання під вартою без застави. Підозрюваний і захист – домашнього арешту.

За версією слідства, у 2014-2015 рр. харків'янин придбав у зоні АТО зброю – гранати, пістолети, набої, мисливську зброю. Чоловіку інкримінується незаконне зберігання зброї (ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України). Слідство також не виключає, що він її продавав і міг надсилати підозрюваному у захопленні заручників у Луцьку.

«М. 17.07.2020 року о 9:39 через відділення «Нової пошти» №38, що у м. Харкові, відправив посилку до м. Луцька, а саме приватній особі К. М. С., якого, спираючись на інформацію, яка викладена на офіційному сайті Генеральної прокуратури України, 21.07.20 було затримано у м. Луцьку у зв'язку із вчиненням ним терористичного акту, захоплення та тримання осіб... При затриманні К. була виявлено у останнього ручну гранату наступальної дії РГД-5, аналогічні тим гранатам, які були вилучені під час обшуку громадянина М.», — йдеться у клопотанні, яке на суді зачитав слідчий Дмитро Дорошенко.

На суді затриманий сказав, що має двох неповнолітніх дітей і мати-пенсіонерку

Затриманий харків’янин визнав, що зберігав зброю, частина якої не була зареєстрована, але заперечив, що займався її торгівлею. Він також повідомив, що надсилав до Луцька монети, а підозрюваного у захопленні заручників назвав шахраєм – начебто той підмінив цінні монети, які отримав у посилці з Харкова.

«Луцького терориста» я до цих подій не знав. Він здійснив купівлю на сайті, при цьому підмінивши монети, і я постраждав фінансово на пристойну суму. Саме за фактом цього шахрайства я давав пояснення працівникам поліції. Під час опитування за фактом шахрайства вони спитали, чи можна оглянути житло. Я дав письмовий дозвіл. Не було ніякого обшуку. На питання, чи є вдома зброя, я відповів ствердно і видав добровільно. Це була добровільна видача зброї. Половина зареєстрована, половина не зареєстрована, хоча у клопотанні написано, що все незареєстроване... Я нічого не приховував, не відмовлявся, не чинив опір, а повністю співпрацював і співпрацюю зі слідством», — сказав підозрюваний.

«Усвідомлюю свою провину і повністю розкаююся, що не здав раніше дану зброю через банальний страх... Я не є пособником терористів і подібних організацій», — додав він. 

Підозрюваний повідомив, що має гроші на заставу і внесе її.  

За ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України йому загрожує від трьох до семи років ув’язнення. 


21 липня невідомий захопив автобус з 13 людьми в Луцьку. Нападника, який утримував людей протягом дня, затримали. Ніхто не постраждав. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і начальник поліції Харківщини Валерій Сокуренко повідомили про затримання ймовірного спільника у Харкові.