Web Analytics

Заступник голови Харківської облради міг лобіювати «інтереси злочинної групи» — Нацполіція

Поліція веде провадження за ознаками злочинів, передбачених трьома статтями Кримінального кодексу України. У фігурантів — обшуки. 

Про це у вівторок ввечері повідомляє Управління комунікації Нацполіції

«Правоохоронці з‘ясували, що група осіб у період 2018-2019 років на території Харкова, Харківської та інших областей створили ряд суб’єктів підприємницької діяльності з метою використання їх реквізитів підприємств та розрахункових рахунків у злочинних схемах. Також встановлено, що один із заступників керівника Харківської обласної ради причетний до лобіювання інтересів злочинної групи, яка, використовуючи комунальні підприємства все тієї ж Харківської обласної ради та різних підрозділів Харківської ОДА, отримувала перемоги у тендерах та закупівлях підконтрольними суб’єктами господарювання», — йдеться у повідомленні.   

За адресами реєстрації фірм та фактичного знаходження фігурантів оперативники проводять обшуки «з метою вилучення речей, предметів та документів, які використовувалися в протиправній діяльності». 

Досудове розслідування здійснюється за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем), ч. 3 ст. 209 (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом), ч. 2 ст. 205-1 (Підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб — підприємців) Кримінального кодексу України.

Чи готуються підозри і кому, не повідомляється. 

Також не повідомляється, про кого із заступників голови облради йдеться. 

У голови Харківської облради Сергія Чернова є перший заступник Віктор Коваленко (керівник фракції «Блок Петра Порошенка «Солідарність») і заступник Володимир Скоробагач (фракція «Відродження»). Фото mediaport.ua

Із вказаною справою може бути пов'язане повідомлення голови Харківської облдержадміністрації Олексія Кучера, який сьогодні на сторінці у Facebook без подробиць повідомив про слідчі дії.

«По-перше. Складається враження, що дехто ніяк не може прийти до тями та зрештою усвідомити, що Харківська область — не їхня приватна власність. Тому зазначу, що реальну оцінку їхнім діям вже дають правоохоронні органи: стосовно деяких з цих осіб зараз здійснюються певні слідчі дії, про які, я певен, ви скоро дізнаєтеся. По-друге. Знаю, який тиск зараз чиниться на депутатів обласної ради. У тому числі й на голову. Ми все бачимо, все розуміємо, і не сумнівайтеся — на все буде адекватна відповідь», — написав Кучер. 

Голова Харківської ОДА додав, що готовий до діалогу, завтра зустрічається з головами депутатських комісій, а найближчим часом планує зустріч з усіма депутатами облради.