Web Analytics

Закон про фінансову підтримку для бізнесу під час карантину набув чинності

Потерпілі від карантину підприємці можуть розраховувати на виплати у 8 тис. грн, відшкодування єдиного соціального внеску та низку податкових пільг.

Закон «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів» оприлюднили в офіціальному виданні «Голос України» 9 грудня. Він набуває чинності від дня, наступного за днем опублікування – з 10 грудня.

Документ передбачає надання одноразової матеріальної допомоги у 8 тис. грн найманим працівникам, які втратили частину заробітної платні внаслідок карантинних обмежень, та фізичним особам-підприємцям, які втратили частину доходу.

«Щоб отримати допомогу, найманий працівник має бути оформленим співробітником підприємства, яке працює у видах діяльності, що потрапляють під обмеження на час карантину. ФОП для отримання допомоги повинен мати в переліку видів діяльності першим той, який обмежується під час карантину», — роз’яснюють законодавчу ініціативу в Офісі президента.

На допомогу не можуть претендувати працівники компаній:

  • які не відрахували ЄСВ за ІІІ квартал;
  • якщо діяльність їхньої компанії не обмежується на час карантину;
  • якщо працюють за сумісництвом;
  • якщо їхня середня зарплата перевищує 30 тис. грн на місяць.

ФОПи також не зможуть отримати допомогу, якщо вони зареєструвалися менше ніж за три місяці до набуття законом чинності, якщо у 2020 році сплатили ЄСВ за себе менше ніж за три місяці, а також якщо їхній вид діяльності не підпадає під карантинні обмеження.

Закон також передбачає надання одноразової матеріальної допомоги компаніям для виплат найманим працівникам, щоб не скорочувати їх під час карантину. Розмір допомоги вираховується пропорційно скороченню робочого часу працівника, але не може перевищувати 8 тис. грн.

Крім того, передбачається одноразова компенсація на відшкодування витрат, понесених на сплату єдиного соціального внеску. Її розмір становитиме середньомісячну суму ЄСВ з розрахунків останніх 10 місяців.

«Компенсації отримають ті компанії, які реально постраждають від запровадження карантинних обмежень. Проте компенсація не надаватиметься, якщо з ЄСВ є заборгованість», — попередили в ОПУ.

Закон також передбачає подовження дії ліцензій на продаж алкоголю на період карантину, а також протягом трьох місяців після його закінчення. Подовжується й термін дії договорів оренди державного та комунального майна, які закінчуються у період карантину, та протягом одного місяця з дня його закінчення.  

Скріншот: golos.com.ua

Також набуває чинності другий закон з пакету підтримки бізнесу — «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів». Серед іншого, він дозволяє списати платникам податків непогашений на 1 листопада 2020 року податковий борг до 3 060 гривень та відтермінувати до 29 грудня 2021 року погашення податкового боргу до 6 800 грн для ФОПів, зокрема самозайнятих осіб.

Крім того, пропонується ️списати пені та штрафи у разі самостійної сплати податкового боргу за основним платежем протягом шести місяців від дня набуття законом чинності.

Обидва закони, що передбачають надання підприємцям допомоги під час карантину, Верховна Рада ухвалила 4 грудня.

9 грудня Кабінет міністрів вирішив посилити карантинні обмеження з 8 до 24 січня. У цей час зокрема, забороняється робота кав’ярень, ресторанів і барів (крім доставки та замовлень на винос), зачиняються кінотеатри, театри, фітнес-клуби, спортивні зали та басейни.