Web Analytics

За проектом громадського бюджету в Харкові перевірятимуть якість повітря

Проект організації «Екореанімація» — один з переможців конкурсу в рамках міської програми «Громадський бюджет Харкова».

Про плани щодо створення станції екомоніторингу повідомила заступник директора Департаменту комунального господарства Харківської міськради Руслана Колодна.

Вона розповіла, що громадська організація «Екореанімація» пропонує встановити в Харкові датчики контролю якості повітря, дані з яких транслюватимуться онлайн. Показники датчиків таким чином зможуть побачити всі бажаючі. Дані можна використати для розробки екологічної стратегії міста, виявлення порушеннь екологічного законодавства.

Датчики планують встановити там, де повітря найбільш забруднене. Спочатку — на площі Свободи, площі Конституції, проспекті Гагаріна, вулиці Сергія Грицевця та проспекті Науки. Поступово — і в інших місцях.

Фото: Павло Пахоменко

Проект коштуватиме близько 1,9 млн. З них 1 млн грн внесе громадська організація, решту планують виділити з міського бюджету.

У міськраді нагадують, що навесні 2018 року харків'яни подали на бюджет участі 304 проекти. Експертна комісія відібрала 167, а за підсумками голосування на «Порталі харків'янина» перемогли 80. Крім проекту станції екомоніторингу, серед переможців — пропозиції щодо створення медіацентру для людей з порушеннями зору, молодіжної радіостанції, онлайн-платформи для розвитку професійних навичок, музею спорту, мобільного додатку для студентів.

На реалізацію проектів з міського бюджету цього року виділили 50 млн грн — до 1 млн грн на кожен.

Читайте MediaPort у Telegram