Web Analytics

З восьми підстанцій вціліла одна: енергетики заживили деокуповану Велику Комишуваху

Ремонтні бригади обленерго продовжують відновлювати електромережі в Ізюмському районі Харківщини. У селі Велика Комишуваха Барвінківської громади перші споживачі вже зі світлом.

Енергетики працюють у селі Велика Комишуваха з березня і майже без вихідних, повідомили у «Харківобленерго».

За словами начальника Барвінківського підрозділу обленерго Віталія Соколова, ця територія — одна з найбільш постраждалих під час боїв. З восьми електропідстанцій у селі вціліла лише одна, на 90% пошкоджена високовольтна лінія 27 км завдовжки, що живить Велику Комишуваху. Там вже замінили 55 стійок і понад 19 км дроту, і це тільки половина від усіх  робіт.

«Паралельно працюємо над відновленням ліній 0,4 кВ: замінили 25 опор і понад 3 км проводу. Це дало змогу подати напругу на першу підстанцію і заживити 22 домоволодіння. Ще 17 споживачів мають можливість підключення у разі повернення до села», — коментує Соколов.

Фото: «Харківобленерго»

Фото: «Харківобленерго»

За словами заступниці міського голови Барвінкового Наталії Коптєвої, до війни у Великій Комишувасі жили 490 людей, зараз — 78.

«З перших днів російської агресії село страждало від авіанальотів та ударів артилерії, потім опинилося в окупації. Із 343 приватних будинків тут пошкоджено 199, інші 144 — повністю зруйновані. Люди, звичайно, з нетерпінням чекають на відновлення електропостачання, щоб розпочати ремонт власних домівок», — зазначила вона.

Фото: «Харківобленерго»

Фото: «Харківобленерго»


Енергетики відновили електропостачання у частині деокупованого села Веселе під Харковом, де світла не було понад рік.