Web Analytics

«Юрко з нами»: у Харкові вшанували пам’ять фоторепортера Юрія Ворошилова

У Харківському літмузеї відкрили виставку «Слобідська Україна» пам’яті харків’янина Юрія Ворошилова. Фоторепортер помер 16 червня у Берліні на 71 році життя. 

На вуличній виставці представлені фото і колажі Юрія Ворошилова, присвячені Слобідській Україні, які зберігає Харківський літературний музей. 

Фото Ксенії Чешко

Ворошилов — один з перших репортерів, який сфотографував наслідки аварії на Чорнобильській АЕС. В останні роки він боровся з онкологією. 

«Останнім часом він казав: «Я подумки літаю. Літаю над Харковом». Над домом, там, де батьки жили. На пасіці. Поховали Юру біля батьків. Зараз туди прилетіли бджоли, чотири сім'ї у вуликах. Я кажу, Юро, ти вже з батьками, ти там, де ти хотів, і на пасіці. Тому, я думаю, Юрко з нами», — сказала Алла Топчій, дружина Юрія Ворошилова. 

Після російського вторгнення у 2014 році Юрій Ворошилов фотографував війну на сході України.

Фото зі сторінки Facebook Юрія Ворошилова

Юрій Ворошилов був активним попри вік та проблеми зі здоров'ям. Під час Євромайдану брав участь в акціях, займався організацією музейних кімнат з фотографіями про війну на Донбасі, проводив зустрічі з молоддю. Автор численних виставок, присвячених захисникам.

«...Людина-стихія, людина-петарда, людина-вогонь. Насправді — дуже добра людина. Мрійник, візіонер і дивовижний авантюрист (у поетичному сенсі цього слова). Якщо він робив виставку, то в цій виставці мало бути все. Якщо він готував книжку — залучав усіх. Іноді здавалося, що його цікавив не так результат, як процес — вічне горіння, постійне сперечання, невпинне докопування до чогось головного», — написав письменник Сергій Жадан.  

Свій останній проєкт Ворошилов задумував як фотонарис про війну двох цивілізацій — росії та України. 

«Стиснути історію з великих томів у фотоплакати, щоб зміст був зрозумілий кожному, від молоді до літньої людини. Як постріл... Сподіваюсь, знайдуться молоді фахівці і зроблять цю справу, додаючи його світлини і матеріали. До останніх часів скрізь з собою носив фотокамеру, наказуючи нам, що потім нічого не можна сфотографувати. Іноді мені здається, що він навіть з іншого світу нам ще світлини надсилати буде», — після смерті чоловіка написала Алла Топчій. 

Дивіться відео з виставки у Літмузеї в Instagram або TikTok.