Web Analytics

Юристам мерії доручили позиватися проти KharkivPride та акцій за «традиційні цінності»

У Харківський міськраді відбулося засідання погоджувальної комісії, куди запросили організаторів масових акцій, запланованих на 15 вересня. 

Члени погоджувальної комісії доручили юрдепартаменту звернутися до суду з вимогою обмежити проведення як KharkivPride, організованого представниками ЛГБТ-спільноти, так і акцій «за традиційні, сімейні цінності», як їх позиціонують ініціатори — зокрема, ГО «Традиція і порядок», «Правий сектор», «Права молодь». 

Чиновники міськради, серед яких був директор Департаменту інфраструктури міськради Сергій Дульфан, виступили категорично проти проведення масових заходів, оскільки, на їхню думку, це заважатиме руху. 

Фото: facebook.com/ivanna.skyba

Знайти консенсус на засіданні пропонував начальник Управління превентивної діяльності обласної поліції Сергій Бірбасов. 

На початку засідання він просив організаторів дійти згоди і провести акції в різних місцях. Водночас він говорив про те, що така кількість заходів потребує великої кількості ресурсів. 

«Національній поліції доведеться забезпечувати правопорядок на всій території міста Харкова, це зрозуміло. На це потрібно дуже багато ресурсів. На теперішній час це дуже важко, тому що переміщення особового складу і оплата у вихідний день, це теж лягає на Національну поліцію. Я прошу з розумінням поставитися до міста Харкова, до місцевих мешканців, до Національної поліції, дослухатися до тих виступів попередніх учасників даної наради, може ми обсудимо і дійдемо якогось консенсусу щодо проведення цих акцій...», — сказав Бірбасов. 

Співорганізаторка KharkivPride Анна Шаригіна — єдина з представників громадських організацій, які планують акції на 15 вересня — заявила, що KharkivPride готовий змінити маршрут акції з метою безпеки, але не скасовувати захід. 

«Ми обговорювали з поліцією питання безпеки, і ми готові розглянути інший маршрут нашої акції задля того, щоб право на свободу самовираження і свободу мирного зібрання різних людей з різними позиціями могла реалізуватися в нашому місті. Отже, ми не будемо відміняти наш захід, але ми готові розглянути різні варіанти маршрутів задля безпеки нашого міста», — сказала Анна Шаригіна.  

Після того, як погоджувальна комісія проголосувала за звернення до суду з приводу обмеження заявленого заходу KharkivPride та інших акцій, Бірбасов ще раз звернувся до присутніх. 

«Є ще час до того моменту, як буде розглядатися питання в суді. Може, якось ми знайдемо спільний консенсус і проведемо ці акції, але узгоджено з усіма, так щоб права усіх учасників даних акцій не були порушені? Я пропоную, у нас ще є деякий час. Переглянемо маршрути, групу і місця проведення, щоб не було погроз порушення прав інших громадян», — сказав він. 

Заступниця Харківського міського голови Тетяна Чечетова-Терашвілі, головуюча на засіданні, відповіла:

«Нас це не задовольняє». 

Ще до проведення погоджувальної комісії, 2 вересня, про намір звернутися до суду з метою обмежити KharkivPride заявив Харківський міський голова Геннадій Кернес. 

Засідання погоджувальної комісії транслювало Суспільне у Facebook.