Web Analytics

Єврокомісія радить відкрити переговори щодо вступу України в ЄС

Європейська комісія рекомендувала державам Євросоюзу почати переговори про вступ до ЄС з Україною, але Київ повинен втілити в життя ще частину реформ.

Про це сказала на брифінгу в Брюсселі глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє «Українська правда».

За словами Фон дер Ляєн, Україна виконала понад 90% висунутих комісією рекомендацій.

«На цій підставі ми рекомендували сьогодні, щоб Рада відкрила переговори про вступ. Ми також рекомендуємо, щоб Рада схвалила переговорну рамку, коли Україна виконає триваючі реформи», — сказала посадовиця. 

Фон дер Ляєн додала, що ЄК щодо цього надасть звіт у березні 2024 року.

Вона похвалила Україну за продовження втілення реформ попри повномасштабну війну. 

«Головний прогрес був досягнутий у конституційній реформі, реформі у сфері правосуддя, у відборі до Вищої ради правосуддя, у антикорупційних процесах, боротьбі з відмиванням грошей, були важливі заходи для обмеження впливу олігархів на громадське життя, новий закон про медіа, прогрес щодо національних меншин. Реформи, що залишились, виконуються, і це добре», — сказала Фон дер Ляєн. 

Фото: president.gov.ua

У звіті, оприлюдненому ЄК, сказано, що Комісія рекомендує, аби Рада ухвалила переговорну рамку, після того як Україна:

  • ухвалить закон про збільшення штату Національного антикорупційного бюро України;
  • виключить із закону про запобігання корупції положення, які обмежують повноваження НАЗК щодо перевірки активів, які вже пройшли процес перевірки, та обмеження повноважень НАЗК щодо перевірки майна, придбаного декларантами до вступу на державну службу;
  • прийме закон, який врегулює лобіювання за європейськими стандартами як частину антиолігархічного плану дій;
  • прийме закон, що стосується решти рекомендацій Венеційської комісії від червня 2023 року та жовтня 2023 року, пов’язаних із законом про національні меншини, а також врахує рекомендації, пов’язані із законами про державну мову, медіа та освіту.

Також Україна має продовжувати боротьбу з корупцією шляхом розслідувань і відповідних вироків.


Європейська рада 23 червня 2022 року проголосувала за надання Україні та Молдові статусу країни-кандидата у члени Європейського Союзу. Для повноцінного членства ще треба провести низку реформ.

Блок новин за темою
Фото: president.gov.ua