Web Analytics

«Якщо зачеплять, не буде щастя»: у суді озвучили докази проти нардепа Одарченка

Вищий антикорупційний суд 22 листопада обирає запобіжний захід народному депутату з Харкова та члену парламентського антикорупційного комітету Андрію Одарченку, якого підозрюють у спробі підкупу голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафи Найєма. 

Засідання суду транслювалося на каналі ВАКС в YouTube. На нього прийшла група підтримки нардепа — переважно працівники Державного біотехнологічного університету, який очолює Одарченко. 

Спеціалізована антикорупційна прокуратура просить взяти Одарченка під варту із можливістю внесення застави 15 млн грн. Сам нардеп і його захисники відкидають звинувачення і вважають підозру безпідставною. 

ВАКС обирає запобіжний захід нардепу з Харкова Андрію Одарченку. Скриншот відео

Деталі справи, що озвучили в суді, публікує Центр протидії корупції

З матеріалів справи відомо, що Одарченко спілкувався із Найємом у месенджері Threema, спеціалізованій програмі для обміну повідомленнями, що ускладнює ідентифікацію учасників розмови. Після передачі 10 тисяч доларів у криптовалюті Одарченко написав Найєму повідомлення: «Привет», що означало, що перший транш переказано.

«Судячи із записів, ймовірний хабар народний депутат пропонував за виділення коштів Фонду відновлення на Державний біотехнологічний університет, ректором якого нещодавно був обраний Одарченко (наразі дію контракту призупинено на час виконання депутатських повноважень). Цей виш розташований у Харкові і мав значні руйнування. Записи також свідчать, що Одарченко нібито пропонував заволодіти 15% суми від всіх траншів з Фонду відновлення. А щоб Найєм «не переживав», що гроші надалі надходитимуть, Одарченко планував попередньо перерахувати йому на криптогаманець 50 тисяч доларів», — повідомляє ЦПК. 

Що Одарченко говорив Найєму

У суді процитували Андрія Одарченка. Він спілкувався з Найємом російською. 

«Я люблю крипту. Ты что, никогда не пользовался криптой? Это ох..енная тема. У меня свои обменники. Везде, во Львове, Харькове, Киеве. Да хоть в Испании можно снять».

«Я сам в антикоррупционном комитете, если зацепят, то потом не будет ни настроения, ни счастья, ничего».

У серпні 2023 Одарченко у розмові з Найємом говорив, що не вірить у Харків, а з росією треба домовлятися, оскільки держава-агресор має ядерну зброю. 

«Это мощь, я много читаю, нас разметут, Иран и Китай им оружие дают. Зачем нам эти донецкие и луганские и Крым? Надо договариваться».

На заяву голови Верховної Ради Руслана Стефанчука, який сказав, що нардепи, які поїдуть з Києва, будуть зрадниками, Одарченко відреагував так: 

«Я сразу как вышел, в Закарпатье поехал. Думаю, идите ви на***».

Засідання триває. 


Народного депутата з Харкова, обраного по Салтівському (раніше Московському) району Харкова, Андрія Одарченка викрили на пропозиції хабаря 21 листопада, повідомило Національне антикорупційне бюро України. За інформацією НАБУ, це перша в історії антикорупційних органів задокументована неправомірна вигода у криптовалюті. Народному депутату загрожує 10 років тюрми.