Web Analytics

Які монети вилучають з обігу в Україні з 1 жовтня

З 1 жовтня 2019 року монети 1, 2 та 5 копійок перестають бути платіжним засобом та вилучаються з обігу.

Про ухвалене рішення нагадує Національний банк України. 

«Упродовж наступних трьох років громадяни зможуть обміняти монети дрібних номіналів без обмежень та безкоштовно на монети та банкноти інших номіналів у сумах, кратних 10 копійкам:

  • в усіх відділеннях українських банків — упродовж першого року з дати вилучення їх з обігу до 30 вересня 2020 року включно;
  • у Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзенбанк Аваль) — упродовж трьох років з дати вилучення їх з обігу до 30 вересня 2022 року включно», — зазначає пресслужба НБУ.

Які монети виводяться з обігу. Графіка: bank.gov.ua

З обігу поступово вилучатимуть монету у 25 копійок, яка поки що лишається платіжним засобом. 

«Але ті монети номіналом 25 копійок, що потраплятимуть у банки, не повертатимуться назад у обіг і поступово їх ставатиме все менше. Отже, в обігу залишатимуться монети номіналами 10, 25 та 50 копійок», — пояснюють в Нацбанку.

З 25 жовтня 2019 року в Україні вводиться в обіг банкнота нового найвищого номіналу — 1000 гривень.

З вилученням дрібних монет і введенням в обіг банкноти номіналом 1000 грн номінальний ряд гривні скоротиться із 17 до 12 номіналів (6 номіналів монет та 6 номіналів банкнот).

Упорядкування номінального ряду банкнот і монет гривні в НБУ пояснюють зручністю для користувачів та економічною доцільністю.