Web Analytics

Як у Старому Салтові ремонтують будинки, пошкоджені під час війни: інформація ОВА

На Харківщині триває відбудова об’єктів, які зазнали руйнувань під час бойових дій. Першою чергою відновлюють житлову сферу.

Роботи тривають, серед іншого, в селищі Старий Салтів Чугуївського району, повідомляють у Харківській обладміністрації.

Тут планують відновити три багатоквартирні будинки. У двох, що розраховані на 80 мешканців, через обстріли пошкоджено дах, вікна та комунікації.

Фото: Харківська ОВА

Фото: Харківська ОВА

Два об’єкти ремонтують на вулиці Східній. Роботи коштуватимуть близько 18 млн грн —  з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії та місцевого бюджету.

«Окрім того, що відновлюємо пошкоджено житло, додатково утеплюємо дах і стіни. Закінчити зовнішні роботи плануємо до кінця року», — розповів начальник загального відділу Старосалтівської селищної адміністрації Костянтин Гордієнко.

Фото: Харківська ОВА

Фото: Харківська ОВА

За інформацією представника підрядної організації Володимира Льовіна, один з будинків сильно пошкоджений. У ньому лагодять покрівлю, встановлюють труби для індивідуального опалення, відновлюють димоходи до кожної квартири.

«Другий будинок зазнав менше пошкоджень, тому тут вже почали утеплення цоколю, поміняли усі вікна і двері, які були зруйновані й вибиті. У ньому на 95% виконана покрівля, зроблене перекриття, вимощення», — додає Льовін.

 

Як на Харківщині працює програма «єВідновення»

На Харківщині також продовжується облік пошкодженої нерухомості.

«Кількість відповідних заяв від жителів громад, які найбільше постраждали від дій рашистів, збільшується. Додається ще одна опція — об'єкти нерухомості, які повністю зруйновані в результаті ворожої агресії», — прокоментував голова ОВА Олег Синєгубов.

У реєстрі — вже 38 536 об’єктів.

Фото: Харківська ОВА

За програмою «єВідновлення» жителі Харківщини подали 12 650 заяв на отримання грошової допомоги для ремонту житла. Найбільше — в Ізюмському, Харківському та Чугуївському районах.

«760 заявників вже отримали грошову допомогу на суму 56,6 млн грн. Також стосовно 1153 заявників було ухвалено рішення про надання компенсації на 96,5 млн грн», — повідомив директор Департаменту містобудування та архітектури ОВА Антон Коротовських.


У Чугуївському районі також триває ремонт дороги Мартове — Хотімля — Старий Салтів, пошкодженої під час бойових дій. Вже поклали 13 км асфальтобетонного шару.