Як у Харкові проходитиме прощання з Кернесом: інформація міськради

Міського голову Геннадія Кернеса, який помер 17 грудня, поховають 23 грудня на міському цвинтарі №2 у Харкові.

Про прощання з Геннадієм Кернесом розповів на брифінгу 21 грудня секретар Харківської міськради Ігор Терехов.  

Пряму трансляцію вело «Суспільне».

За словами Терехова, літак з тілом мера прибуде з Німеччини увечері 21 грудня, близько 19:00. Поховання заплановане на 23 грудня.

«Зранку буде похоронна відправа у Благовіщенському соборі. Потім — прощання у фоє Оперного театру, з 9:00 до 13:00. Після цього Геннадія Адольфовича поховають на 2-му міському цвинтарі — буде церемонія поховання, прощання… Орієнтовно — о 13:30», — розповів Терехов.

Він попередив, що рух транспорту на цей час обмежать — зокрема в районі Благовіщенського собору, частково на вулиці Сумській. Деталі мерія повідомить пізніше.

У міськраді очікують, що прощання з Кернесом буде велелюдним.

«Ми очікуємо, що приїде дуже багато людей, які захотять з ним попрощатися — як з Києва, так і з інших міст», — зазначив Ігор Терехов.

Чи приїдуть з-за кордону — через карантинні обмеження поки сказати складно, додав він.

Попрощатися з Кернесом матимуть змогу всі охочі, жодних перепусток не передбачається. Всі заходи посилено охоронятимуть правоохоронці.

У міськраді обіцяють дотримуватися санітарних норм: носіння масок та дотримання дистанції.

Ігор Терехов також розповів, що ініціює присвоєння Геннадія Кернесу звання Почесного харків’янина посмертно, пропонує назвати на його честь один з проспектів і, ймовірно, станцію метро, а також встановити пам’ятник.

«Свого часу, десь два роки я та багато громадських організацій зверталися до Геннадія Адольфовича, щоб надати йому звання Почесного харків’янина. Він мені казав: «Прийде час — і ти мені його присвоїш», — згадує секретар міськради.

Щодо пам’ятника — наразі архітектори обирають місця, де можна його встановити. Місце та зовнішній вигляд монумента ще будуть обговорювати з родичами. 


Харківський міський голова Геннадій Кернес помер вночі 17 грудня в Берліні. 

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.