Web Analytics

Як стартує опалювальний сезон на Харківщині: інформація ОВА

У Харкові та області стартує опалювальний сезон. Тепло вже починають подавати до медзакладів та інших соціальних об'єктів, коли похолоднішає — почнуть опалювати й оселі, де це можливо після російських обстрілів.

Про старт опалювального сезону в Харківській області розповів 19 жовтня голова обладміністрації Олег Синєгубов.

Він зазначив, що в Харкові вже подали тепло до лікарень та інших соціальних об'єктів. Коли середньодобова температура буде нижчою за +8, почнуть опалювати й житлові будинки.

Також все готово до подачі тепла в Чугуєві та Вовчанську.

«У Чугуєві опалюємо районну лікарню, розраховуємо, що Чугуїв буде забезпечено теплопостачанням на 100%. У Вовчанську відновлено газопостачання, готові до роботи усі котельні, які за відсутності газу працюватимуть на альтернативному паливі», — каже голова ОВА.

У Куп’янську та Ізюмі роботи ще тривають. За словами Синєгубова, ситуація там складна: окупанти викрали велику кількість обладнання котелень, зруйнували інфраструктуру.

Енергетики також готуються до можливих нових обстрілів.

«Вживаємо заходів, щоб захистити підстанції та трансформатори. Напрацьована аварійна схема на випадок відключення окремих котелень. Закупили на випадок аварій усе необхідне для тимчасових пунктів обігріву», — зазначив посадовець.

Фото: city.kharkov.ua

На брифінгу 20 жовтня Синєгубов уточнив, як готують системи опалення у деокупованих громадах.

«Кожен населений пункт — це окрема історія. Якщо, наприклад, у місті Вовчанську більш-менш ситуація у критичній інфраструктурі за станом мереж, якщо ми беремо місто Ізюм, то з більше ніж 20 котелень залишилося майже неушкодженими шість-сім», — навів приклади голова ОВА.

Нині обстежують мережі, теплопункти та котельні, щоб зрозуміти, що встигнуть відновити до опалювального сезону, а що ні. Подібна ситуація — і з житловими будинками. З тих, які неможливо відновити, люди виїжджають, а комунальники лагодять те, що можливо.

«Ми ділимо пошкодження на три групи: першу — вікна, перекрити залатати, другу — пошкодження значні, але ми можемо відновити найближчим часом, і третю — будівлю не можна відновити, відкладаємо це на «після війни», — пояснив Олег Синєгубов.

У КП «Харківські теплові мережі» розповідали, що в Харкові нині перевіряють мережі, шукають місця, де можуть статися пориви через підвищення тиску та температури. Також запускають додаткові котли, а джерела теплопостачання переводять на зимову схему.

Комунальники просять містян не втручатися в систему теплопостачання своїх будинків і не прискорювати пуск тепла в квартири за власним бажанням.

«Така самодіяльність може призвести до аварійних ситуацій та пошкодженню запірної арматури. Запуск тепла до будинків по всьому місту відбуватиметься за графіком, із врахуванням показників температури зовнішнього повітря. Особливу увагу у цьому опалювальному сезоні потрібно приділяти економії енергоресурсів і запобіганню «перетопів» в оселях харків'ян», — зазначили у «Тепломережах».


Лікувальні заклади у Харкові почали опалювати 15 жовтня.