Web Analytics

Завантаження...

Як робитимуть щеплення від COVID: інформація Харківської ОДА

Першою чергою від коронавірусної хвороби в Харківській області планують вакцинувати літніх людей і медиків. Щеплення робитимуть на базі медзакладів первинної ланки.

Як проходитиме вакцинація, розповів на брифінгу заступник голови Харківської ОДА Тарас Пастух.

За його словами, щеплення від COVID-19 робитимуть на базі медзакладів первинної ланки в усіх районах області. Умови для цього є у центрах загальної практики сімейної медицини.

«Необхідний обладнаний кабінет з холодильником та медичний персонал, який попередньо пройде навчання щодо поводження з вакциною. Першою чергою вакцинуватимуть працівників медичної сфери, людей старшого віку, а далі — відповідно до протоколу», — зазначив посадовець.

Наразі Міністерство охорони здоров’я опрацьовує питання щодо зберігання та перевезення препаратів — зокрема найскладнішої з цієї точки зору вакцини Pfizer.

«На сьогодні логістика пропрацьована наступним чином: вся вакцина потрапляє в Київ, де є великі склади і можливості зберігання при відповідних температурних режимах. Після розмороження вакцини термін її придатності може складати 5-6 днів. За температури від +2 до +8. За цей час вакцину можна доставити на територію області, а потім — у райони», — описав алгоритм Тарас Пастух.

Препарати постачатимуть невеликими партіями, щоб кожен район міг вчасно їх використати.

Фото: kharkivoda.gov.ua

У МОЗ розраховують безкоштовно отримати майже 8 млн доз вакцини за домовленостями з міжнародною системою COVAX, перші поставки очікуються наприкінці першого або на початку другого кварталу 2021 року.

Міністерство також уклало угоду про постачання 1,9 млн доз вакцини проти COVID-19 виробництва китайської компанії Sinovac Biotech. Передбачається, що Україна отримає першу партію препарату протягом 30 днів після його реєстрації. Крім того, тривають перемовини з іншими виробниками.

Харківська компанія «Біолік» подала заявку на реєстрацію російської вакцини «Супутник-V».

Планується у першу чергу прищепляти групи ризику: медпрацівників, освітян,  правоохоронців, літніх людей і пацієнтів із супутніми захворюваннями.

Інфографіка: Центр громадського здоров'я

За статистикою Міністерства охорони здоров’я, минулої доби, 13 січня, в Україні підтвердили 7925 випадків коронавірусної хвороби. Найбільше — у Києві (794), Донецькій (588), Запорізькій (554), Львівській (482) та Миколаївській (460) областях. Одужали 14 503 людей, померли — 195.

Загалом зафіксували вже 1 138 764 випадків. Подолали недугу 837 063 людини, померли — 20 376.

За даними Харківського обласного лабораторного центру, минулої доби, 13 січня, в регіоні виявили 378 нових випадків. Найбільше — в Харкові (229). Високі показники також у Лозівському та Ізюмському районах.

Від початку епідемії в області зареєстрували 73 840 випадків коронавірусної хвороби. Одужали 61 657 пацієнтів, померли — 1220.