Web Analytics

«Як показує новорічне привітання, тема єдності болить»: Зеленський у День соборності

Президент звернувся до українського народу з нагоди Дня соборності. 

Володимир Зеленський нагадав історію оголошення Акта Злуки 22 січня 1919 року.   

«Невдовзі УНР залишила Київ під натиском більшовиків, більшість території Галичини зайняли польські війська. Північну Буковину — румуни, а Закарпаття відійшло Чехословаччині. Минуло більше ста років. Чи зробили ми висновки з цієї історії? Вона вчить нас простого, але життєво важливого для України принципу: тільки разом ми сильні. Як показує новорічне привітання, тема єдності болить кожному українцю. Та в пошуках цієї єдності ми знову сваримось: «А довкола чого ми, такі різні й несхожі, можемо згуртуватися?», — сказав президент. 

«У сучасному світі відчуття нації єдиним цілим виникає не тільки завдяки спільним традиціям, культурі та релігії. Є ще цінності. Які прийнятні для кожного куточка України. І за якими у майбутньому українців могли б індентифікувати у кожному куточку планети. Цінності доброчесності та порядності. Вихованості й толерантності. Цінності свободи та демократії. Бажання економічного добробуту та процвітання. Бажання бути заможним. Цінності поваги до закону, приватної власності та поваги одне до одного», — йдеться у зверненні. 

Мрія українців стати першими, за словами Зеленського, завжди була рушієм — «тією силою, яка нам зараз так потрібна».

У День соборності представники української влади поклали квіти до пам'ятників Тарасу Шевченку та Михайлу Грушевському. 

Фото Офісу президента

У Харкові офіційні заходи сьогодні вранці пройшли біля пам'ятника Тарасу Шевченка. 

«Сьогодні ми продовжуємо боротися за соборність. Крим – це Україна. Тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей – це Україна. Тільки разом – ми сильні, єдині та непереможні. Нехай мудрість, воля й любов до рідного краю об’єднують і надихають нас!», — звернувся до жителів регіону голова облдержадміністрації Олексій Кучер. 

Ввечері біля Кобзаря зберуться представники громадськості.

facebook.com/events/1474785022683316

У заході, який розпочнеться о 19.00, візьмуть участь поети і рок-гурти.