Web Analytics

Я розумів, що він мене зараз вб'є — поліцейський, обвинувачений у стрілянині в «Рості»

Суд почав розгляд справи за обвинуваченням поліцейського охорони в «умисному вбивстві при перевищенні заходів, необхідних для затримання злочинця» та «перевищенні влади або службових повноважень». Йдеться про конфлікт в супермаркеті «Рост» біля метро «Київська», де в грудні минулого року поліцейський охорони застрелив відвідувача, який не оплатив товар і, за даними поліції, напав на поліцейського з ножем. 

Вранці 7 жовтня у справі почалося підготовче засідання

На нього прийшли обвинувачений Євген Погуляка із двома захисниками з трьох (не було Олександра Гунченка), потерпіла — мати вбитого Світлана Комар та представник потерпілої, ексначальник слідчого управління поліції області Зиновій Галаван.

Прокурор просив суд призначити обвинувальний акт до розгляду по суті та викликати у судове засідання свідків. Ніхто не заперечував. Суддя Ірина Ніколаєнко видалилася у нарадчу кімнату для прийняття рішення щодо дати наступного засідання. 

Євгена Погуляку обвинувачують у перевищенні повноважень, що призвели до смерті 24-річного Микити Комара на території супермаркету «Рост» 5 грудня 2018 року. За даними поліції, 24-річний відвідувач супермаркету відмовився оплатити товар і, коли його відвели у службове приміщення, напав з ножем на поліцейського охорони Євгена Погуляку. У відповідь поранений Погуляка відкрив вогонь. За інформацією Державного бюро розслідувань, поліцейський охорони стріляв двічі, одне з поранень стало смертельним.

У коментарі журналістам обвинувачений сказав, що не вважає свої дії перевищенням повноважень. Суд його не відсторонював, він продовжує працювати. 

«Я не бачу тут перевищення зовсім. Людина мене ледь не вбила, це пряме посягання на моє життя», — говорить Євген Погуляка

Поліцейський висловив невдоволення тим, що журналісти не приїжджали до нього в лікарню, де він пробув більше місяця, і показав наслідки нападу.

За словами Євгена Погуляки, до службового приміщення відвідувача привели працівники охорони супермаркету, і він із відвідувачем чекав приїзду патрульних. 

«Він сидів, чекав патрульну поліцію. Попросив, щоб я його провів в туалет, провів в туалет, після чого зайшов в кімнату, розвернувся, і він ударив ножем в голову. За що?... Після трьох ударів я вже розумів, що він мене зараз вб'є. Я весь був залитий кров'ю. Я чую, що він біжить за мною, добити, кричить...», — розповідає Погуляка. Відео з камер нагляду у дворі супермаркету «Рост». UA: Харків

— Навіщо ви робили другий постріл? 

«Я кричав йому: «Стій, стріляти буду». Намагався зробити попередження. Ніякої мети когось убити у мене не було. Я хотів захистити своє життя. Я не знав, куди він побіжить. Людина з ножем напала і почала просто різати. Уявіть, вдарити ножем в голову. Це нормально? В шию, в лице. Я весь був залитий кров'ю, я нічого не бачив, нічого не розумів. Розумів тільки, що він мене зараз дожене і заріже. Забере пістолет і втече. Кого він буде далі стріляти і різати, я не знаю», — сказав поліцейський. 

Мати вбитого Світлана Комар, яка визнана потерпілою у справі, впевнена, що провину поліцейського у суді доведуть. 

«Я впевнена в тому, що вбивця буде сидіти в тюрмі. Вони його (сина) тягали по підсобкам, не викликаючи поліцію. Добре, якщо мій син щось порушив, покажіть мені! Ножа в нього не було!... Як можна говорити, що він вкрав, він відкусив там щось, ну і що? Сума чеку — 108 грн 82 копійки. Картку він забув вдома, переплутав з карткою метро. Можна було б зателефонувати, іншими способами. Ні, вони вважали за можливе причепитися і повести його, «розвантажити», як додатковий заробіток», — говорить Комар. 

Вона висловила обурення тим, що начальник обласного управління поліції наприкінці грудня 2018 року сказав журналістам, що вбитий — наркоман.    

«А генерал Бех дозволив собі, не дочекавшись експертизи (зі слів Комар, експертиза не підтвердила вживання наркотиків — ред.), сказати, що мій син — наркоман зі стажем, що просто вбили наркомана!... Це брехня абсолютна, вигадана цією ж поліцією, щоб зам'яти цю справу», — сказала потерпіла. 

Представник потерпілої Зиновій Галаван каже, що відвідувач супермаркету «ніякого злочину не скоював».  

«Ніж знайшли біля трупа Комара. Як він там опинився, ніхто не знає. Ніяких слідів відбитків пальців рук на ножі немає, сам Погуляка пояснює, що Комар спричинив йому тілесні ушкодження. Три удари ножем — це легкі тілесні ушкодження. Можна цьому повірити, але ж нікого там не було, був тільки Комар і Погуляка. Але він (Погуляка) його оглянув, фактично зробив обшук, і ніяких у нього предметів не знайшов. Погуляка так заявляє, будучи допитаним у якості потерпілого, яка була порушена Київським райвідділком поліції. І найголовніше, немає ніяких відеозаписів — про що вони розмовляли, куди ходили і для чого».  

— Тобто сам факт нападу ви не визнаєте? 

«А чим підтверджується, що Комар напав на Погуляку? Тим, що сам Погуляка так каже?» 

— Тілесними ушкодженнями? 

«Слідчі своєю постановою визнали, що в діях Комара немає складу злочину, і справа проти нього закрита».

Директор ДБР Роман Труба у коментарі щодо передачі справи проти поліцейського охорони до суду, написав: «Цей кейс — хороша ілюстрація тези про те, що якісне досудове розслідування вимагає часу і витримки, професійності і наполегливості». 

«Я просто хочу сказати про ДБР: просто-напросто люди роблять галочку на простому поліцейському, самому простому сержанті поліції», — коментує обвинувачений Євген Погуляка

Сторона обвинувачення заявила близько 15 свідків, яких мають допитати в суді. 

Сьогодні суд має визначити дату початку розгляду по суті.