Web Analytics

Вовчанську громаду забезпечать буржуйками та обігрівачами — ОВА

У деокупованій Вовчанській громаді на Харківщині, де ситуація з опаленням нині — одна з найскладніших в регіоні, готуються забезпечити жителів обігрівачами та пічками-буржуйками.

Ситуація у Вовчанській громаді наразі важка, майже кожен день — російські обстріли, заявив начальник міської адміністрації Тамаз Гамбарашвілі під час наради у Харківській ОВА.

«Проблеми у нас з опаленням, оскільки газ, який до нас надходив від окупантів, перекрито. Велика потреба у нас зараз у буржуйках, в електроконвекторах, в електроплитах для приготування їжі», — зазначив він.

Громада розраховує на допомогу до громадських організацій, благодійних фондів.

За словами голови ОВА Олега Синєгубова, ситуація у Вовчанську — одна із найскладніших в області.

«Дайте, будь ласка, потребу — що вам потрібно для опалення населення. Там, де ми ухвалюємо рішення, що запускати котельні на альтернативному паленні не будемо, ми маємо чітко розуміти: у нас там проживають або опалюються 100 людей, вони забезпечені електроконвекторами, і ми розуміємо, що електропроводка це витримає — цю напругу, це все навантаження, — і аналіз підрозділів ДСНС щодо цього. Ну і далі вже будемо робити», — звернувся він до Гамбарашвілі.

Приватний сектор Вовчанської громади планують забезпечити буржуйками. За словами Синєгубова, резерв є. Якщо ж не вистачить – звертатимуться по допомогу від міжнародних партнерів.

До 24 лютого у Вовчанській громаді було 36 тис. людей, на сьогодні — 12 тис.

Як повідомили у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, Харківщина також отримає додаткові 20 млн грн на закупівлю дров.

«30 листопада Кабмін ухвалив рішення про перерозподіл субвенції в обсязі 20 млн грн для придбання Харківською обласною військовою адміністрацією паливної деревини. Таким чином Харківщина отримала додаткові кошти на закупівлю та доставку безкоштовних дров мешканцям прифронтових територій», — зазначають у Мінреінтеграції. 

Кошти перерозподілили завдяки тому, що Сумська ОВА використала не всю надану їй суму.


В деокупованому Ізюмі продовжують підключати до опалення багатоквартирні будинки. Наразі комунальники перевіряють систему теплопостачання, ремонтують мережі.

Фото на головній: Telegram/Олег Синєгубов