Web Analytics

Волонтери евакуювали до Харкова п'ятьох бахмутян

Харківські волонтери вивезли з-під обстрілів на Донеччині п'ятьох жителів Бахмута.  

14 березня на двох мікроавтобусах людей привезли до Харкова, розповів «МедіаПорту» волонтер організації «Вільна Україна» Віталій Жучков. Четверо людей — члени родини 75-річної Любові Веселкової, яка у Бахмуті допомагала волонтерам з координацією роздачі «гуманітарки». З Часового Яра, куди вона днями виїхала з родиною, її забрали харківські волонтери.     

«Батьківську хату їм повністю розбило, прилетіло і зрівняло з землею, тоді вона вже дала добро на виїзд. Але таких, як пані Люба, сидить у Бахмуті дуже багато. У Часовому Ярі погіршується ситуація. І все одно люди сидять, ми пропонували — люди сидять. Ми їздимо зараз тільки у ті місця, де життя немає. У такому віці, як тітці Любі, їх не те, що вмовити тяжко, їх волоком не затягнеш», — каже Віталій Жучков. 

У Харкові Любов та її близьких зустріли родичі. 

З Любов'ю Веселковою Віталій та його команда зустрілися випадково на одній з локацій роздачі гуманітарної допомоги у Бахмуті в лютому.

Після евакуації жителька Бахмута вперше змогла зв'язатися зі своїми онуками онлайн

Жінка проявила активність, збирала списки та координувала місцевих. Пенсіонерка вразила волонтерів своєю незворушністю під час обстрілів, розповів Жучков, а відеоролики за її участі у TikTok назбирали тисячі переглядів. 

«Мій дім, в якому я народилася і жила, розбили. Тоді у нас всередині все «вибухнуло». Він згорів вщент. Машину розірвало, сусіди — чоловік загинув від поранень, жінка у тяжкому стані. Понад 20 людей за цей час я відправила з волонтерами... Потрібна там була, значить», — відповідає Любов Веселкова, чому не виїхала раніше.

Харківські волонтери вивезли з-під обстрілів на Донеччині жителів Бахмута

Вона закликає інших людей евакуюватися, щоб за безпечних умов під контролем Збройних сил України повернутися та відбудувати Бахмут. 

«Ми сподіваємося, що ми повернемося. Наше місто — найгарніше на Землі», — сказала Любов. 

Евакуйованих з небезпечних районів Харківщини у Харкові розселяють у пансіонатах так гуртожитках. Тимчасове житло надають і переселенцям з Донбасу.