Web Analytics

Військові спростовують дані про вибухи боєприпасів через пожежі на Чугуївщині

На військовому полігоні поблизу селища Клугіно-Башкирівка тліють торфовища. Гасіння пожежі триває.

Як повідомляють у Чугуївській міськраді, внаслідок тління торфовищ на військовому полігоні поблизу селища Клугіно-Башкирівка дим накрив відразу декілька населених пунктів. Вогнище тління у мерії порівняли за розміром з трьома футбольними полями.

Місце пожежі оглядали представники виконавчого комітету Чугуївської міськради, Малиновської об’єднаної громади, райвідділу ДСНС і низки військових частин. Після огляду обговорили можливі варіанти гасіння торфу.

Ідею щодо залучення пожежних вертольотів відкинули — через високу вартість і неможливість точно визначити осередки тління за густим димом. З технічних причин також відмовилися протягувати пожежний рукав від торфовищ до Сіверського Дінця, майже на 2 км.

Пропозицію направити на гасіння торфовищ військовослужбовців з лопатами та іншим інструментом також забракували — комісія побоювалася, що там можуть бути боєприпаси, які не розірвалися.

Підсумовуючи, комісія ухвалила залучити кілька пожежних машин, але лише «після розмінування підходів» і за підтримки спецтехніки — тягачів та бульдозерів.

«Фахівці кажуть, що і це не ідеальний варіант (води в одному автомобілі вистачає на 5-7 хвилин роботи), але єдино можливий у цій ситуації», — пояснили в мерії.

Фото: kh.dsns.gov.ua

Керівник прес-служби Головного управління ДСНС у Харківській області Ігор Лупандін розповів «МедіаПорту», що досі рятувальники допомагали підрозділам Міноборони гасити сухостій, аби полум’я не пішло далі.

«Ми відстояли ліс, не дозволили пожежі розповсюдитися, залишився лише полігон», — зазначив Лупандін.

На території Міністерства оборони працюють підпорядковані йому підрозділи зі спеціально пристосованою технікою, додав він.

У регіональному представництві Міноборони заявили, що загрози вибухів немає.

«Поширювана в соцмережах інформація щодо можливих вибухів боєприпасів є недостовірною, оскільки на території полігону немає складів та сховищ, які містять вибухонебезпечні предмети або речовини. Заняття з бойової підготовки з виконанням практичних стрільб на полігоні не проводяться», — йдеться в повідомленні.

Життю військових і цивільних громадян нічого не загрожує, кажуть у міністерстві.

Пожежа, за даними Міноборони, виникла внаслідок сухої спекотної погоди. На окремих ділянках полігону сталося самозаймання торфовищ, що спровокувало низові пожежі — горіння трави, листя, коренів дерев.

«Ситуація контролюється силами чергових пожежних розрахунків бригади спільно з підрозділами ДСНС. Наразі проводяться заходи щодо локалізації та ліквідації торф'яної пожежі», — йдеться в повідомленні Міноборони.

9 вересня на території поблизу Клугіно-Башкирівки, де розташована військова частина, загорілася суха трава і очерет. До гасіння пожежі залучили техніку ДСНС,   Міноборони, Новомосковського лісництва.

Читайте MediaPort у Telegram