Web Analytics

Війська рф посилили обстріли та розвідку на Куп’янському напрямку — ОВА

Російські підрозділи останнім часом активізувалися на Куп’янському напрямку фронту, однак не мають успіху.

Про це повідомив в ефірі національного телемарафону голова Харківської обладміністрації Олег Синєгубов.

За його словами, Куп’янський напрямок — пріоритетний для росії, бо веде до Куп’янська-Вузлового, де є скупчення залізничних розв’язок.

«Це їм вкрай необхідне. І враховуючи, що вони не позбавилися своїх хворобливих намірів щодо окупації населених пунктів Харківської області і відбиття, можливих реваншів за втрачені ними позиції восени минулого року, вони намагаються обстрілювати наші Сили оборони, однак успіхів не мають, несуть втрати та відступають», — сказав він.

Синєгубов зазначив, що армія рф дійсно накопичує на Куп’янському напрямку свої підрозділи, відправляє диверсійно-розвідувальні групи.

«Йде накопичення для можливого, напевно, більш масованого удару чи намагання прорвати наші сили. Однак наші збройні сили дають їм відсіч», — розповів голова ОВА.

В ефірі "Єдиних новин" розповів про ситуацію на Куп'янщині - На Куп'янському напрямку останнім часом фіксуємо активізацію російських окупантів. Ворог концентрує на цьому напрямку війська, посилив обстріли Сил оборони України, активно використовує ДРГ та проводить розвідки. Однак росіяни отримують рішучу відсіч від ЗСУ несуть втрати та не мають успіху. - Наразі в Куп'янській громаді проживає близько 11 тис. людей. Ми уже евакуювали усіх дітей з прикордонних населених пунктів Куп'янщини та допомагаємо виїхати усім, хто цього хоче. Усі служби приведені до посиленої готовності, і у випадку необхідності ми зможемо евакуювати людей з цього напрямку. - Продовжуємо працювати над відновленням електропостачання на Куп'янщині, але ворог постійними обстрілами завдає енергетичній інфраструктурі нової шкоди. Тим не менше, наші енергетики працюють фактично цілодобово, намагаючись ліквідувати пошкодження максимально швидко.

Опубликовано Олег Синєгубов Среда, 21 июня 2023 г.

 

За даними ОВА, у Куп'янській громаді живуть 11 тис. людей, з яких 520 дітей.

«Ми евакуювали дітей із прикордонних населених пунктів цього напрямку, однак все одно наші сили та засоби приведені до посиленої готовності. За необхідності зможемо евакуювати людей із цього напрямку, якщо буде змінюватися військова ситуація», — каже Олег Синєгубов.

На Куп’янщині також тривають ремонти електромереж. За словами Синєгубова, роботи ведуться постійно: енергетики відновлюють ЛЕП на деокупованій території, а війська рф обстрілами завдають нової шкоди.

Наслідки обстрілу Куп'янського району. фото: Харківська ОВА

Куп’янський напрямок також згадав у вечірньому відеозверненні 21 червня президент Володимир Зеленський.

«Фронт. Жорсткі бої. Південь — знищуємо ворога. Донеччина — знищуємо ворога. Купʼянський напрямок — що б там не планували російські терористи, знищимо ворога», — сказав він. 


За даними Генерального штабу ЗСУ, минулої доби на Куп’янському напрямку російські армійці обстріляли щонайменше вісім населених пунктів і завдали авіаудару в районі Синьківки.