Висунення єдиного кандидата у мери Харкова: дві партії відкликали підписи

Політичні партії, які раніше домовилися висунути єдиного кандидата на вибори Харківського міського голоси, обрали лідера місцевого осередку «Нацкорпусу» Костянтина Немічева. Водночас дві з них, «Акцент» і «Європейська солідарність», вирішили відкликати свої підписи під протоколом.

Підсумки голосування за єдиного кандидата оголосив 30 серпня координатор перемовин Борис Редін.

За його словами, таємне рейтингове голосування відбулось 28 серпня. Підсумки такі:

  • перше місце — Костянтин Немічев від «Національного корпусу» (14 голосів);
  • друге — Олександр Скорик від «Європейської солідарності» (12);
  • третє — Микита Соловйов від «Демократичної сокири» (10).

Підсумкову таблицю, крім цих політсил, також підписали представники «Акценту», «Голосу», «Правого сектору».

28.08.2021 року пройшло голосування за кандидатуру Єдиного Кандидата серед підписантів Меморандуму. Перед голосуванням...

Опубликовано Борисом Редіном Понедельник, 30 августа 2021 г.

Костянтин Немічев оголосив себе переможцем «праймеріз єдиного кандидата на позачергові вибори Харківського міського голови».

«За результатами голосування мене обрали представляти усі проукраїнські сили на виборах мера. Я вдячний кожному, і для мене це велика честь, адже така подія відбулася в нашому місті вперше», — написав він у Facebook.

Немічев також виклав фото таблиці підсумків голосування.

Фото: Facebook/Костянтин Немічев

Пізніше стало відомо, що партія «Акцент» відкликає свій голос.

«Я отримав заяву від політичної партії «Акцент» про відклик свого голосу під підсумком у зв'язку з нелигітимністю свого представника за форс-можорними обставинами», — розповів Борис Редін.

У коментарі «Суспільному» він пояснив, що підпис поставив не уповноважений на це учасник перемовин — легітимний переговорник у той час не був у Харкові. 

У харківському осередку «Європейської солідарності» заявили, що виходять з процесу висунення єдиного кандидата, хоча залишаються підписантами меморандуму про партнерство. «ЄС» також обіцяє «дотримуватись положень щодо чесного ведення кампанії».

У політсилі наголосили, що відкликають свій підпис під протоколом через інформацію «щодо кулуарних домовленостей одного з суб’єктів процесу».

«З огляду на те, що партія «Акцент» підтвердила нелегітимність участі їх представника в голосуванні, який раніше належав до іншої партії, ми запропонували провести переголосування. На жаль, наша конструктивна пропозиція не була поставлена на обговорення, і деякі учасники переговорного процесу опублікували попередню таблицю», — заявила очільниця осередку Ірина Фріз.

У «ЄС» додали, що не мають права залишитися в процесі, який «може бути підданий сумніву через викривлені результати голосування».

Борис Редін згодом заявив, що бере на себе провину в ситуації з голосуванням, зазначивши, що йому «не вистачило сил, мудрості та терпіння» її владнати.

«Це найбільша помилка та поразка у моєму житті. На жаль, це суспільно значима поразка. Я не знаю чи можна щось з цим зробити, але мені дуже хотілося б. Головне — пам'ятайте: коли ви поносите ту чи іншу українську силу, ви робите постріл собі в ногу», — написав він у Facebook, закликавши соратників «думати головою, а не емоціями».


Позачергові вибори Харківського міського голови заплановані на 31 жовтня 2021 року. Їх призначили після смерті мера Геннадія Кернеса, який очолював Харків останні десять років, виграв на місцевих виборах у першому турі, але 16 грудня 2020 року пішов з життя внаслідок ускладнень коронавірусної хвороби. 

Слухайте також подкаст Zoon Politikon на «МедіаПорті»

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.