Web Analytics

Вищий антикорупційний суд об'єднав провадження відносно судді Лазюка

Матеріали двох кримінальних проваджень за обвинуваченням у хабарництві судді Дзержинського райсуду Харкова Сергія Лазюка, направлені із судів Полтави до новоствореного Вищого антикорупційного суду у вересні цього року, об'єднали за клопотанням захисту. 

Про це «МедіаПорту» стало відомо з ухвали Вищого антикорупційного суду від 22 жовтня 2019 року, оприлюдненій 25 жовтня в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Захисник обвинуваченого клопотав про об'єднання двох проваджень (від 18.03.2015 та 31.10.2015) за ч.1, 2 ст. 334 Кримінального процесуального кодексу України, а саме посилаючись на те, що: 

«в обох кримінальних провадженнях кримінальні правопорушення (злочини) інкриміновано одній особі — судді Дзержинського районного суду м. Харкова ОСОБА_1».

Прокурори заперечували на підставі положень ст. 217 Кримінального процесуального кодексу України, які «не містять безумовні підстави для об’єднання у разі вчинення однією особою кількох кримінальних правопорушень».

«Також прокурорами було зазначено, що дані кримінальні провадження містять різну правову кваліфікацію, і таке об'єднання буде заважати ефективному розгляду даної справи», — зазначається в тексті ухвали.

Обвинувачений підтримав захисника.

Суд поставновив: об'єднати провадження і присвоїти йому єдиний унікальний номер — № 550/101/18.

Суд взяв до уваги те, що у вчиненні правопорушень в обох кримінальних провадженнях обвинувачується одна і та ж особа, а також аргументував рішення необхідністю забезпечення повного, ефективного судового розгляду та процесуальної економії часу. 


Про викриття судді Дзержинського райсуду Харкова Сергія Лазюка на хабарі у січні 2016 року заявила Служба безпеки України за результатами спільної операції з НАБУ. 

Того ж року до судів Полтавської області передали обвинувальні акти за двома епізодами за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України («​Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою»). 

Інтереси Сергія Лазюка раніше представляв Олексій Кучер, колишній адвокат, нині народний депутат України, станом на 26 жовтня — кандидат на посаду голови ХОДА. Фото: vru.gov.ua/Архів

З моменту передачі матеріалів до суду рішення не винесено: з одного суду матеріали передали до інших, захист клопотав про зміну підсудності, заявляв відводи суддям, прокурору, просив розглядати справи в одному суді тощо. У травні 2018-го Лазюка вісторонили від здійснення правосуддя до набрання законної сили вироком суду або закриття кримінального провадження.

На день початку роботи Вищого антикорупційного суду судовий розгляд у справах за обвинуваченням Лазюка не закінчили, тож матеріали направили до новоствореного органу для розгляду по суті.

Вищий антикорупційний суд очолює харків'янка, колишня суддя Печенізького районного суду Харківської області Олена Танасевич

Читайте також