Web Analytics

«Відлуння» візиту Зеленського: новий прокурор області звітує про боротьбу з вирубками

10 жовтня у справі про незаконну вирубку дерев на Харківщині провели обшуки на території Чугуєво-Бабчанського лісового господарства та вдома у посадовців лісгоспу. 

Йдеться про вирубку 381 дубу на території ДП «Чугуєво-Бабчанське лісове господарство», розповів прокурор області Олександр Фільчаков. 

Як повідомляє пресслужба прокуратури області, за даними слідства, дії працівників лісгоспу з березня по липень 2019 року принесли державі збиток у сумі 8 221 776 гривень

Фільчаков сказав, що факти незаконної вирубки виявив сам президент України: 

«Дані незаконні вирубки були виявлені президентом України Володимиром Зеленським у липні поточного року під час приїзду до Харківської області». 

Відео прокуратури Харківської області

Підозру у розтраті державного майна в особливо великих розмірах, шляхом зловживання службовим становищем, вчиненої за попередньою змовою групою осіб (ч. 5 ст. 191 КК України), оголосили головному інженеру, лісничому та майстру ДП «Чугуєво-Бабчанське лісове господарство». Під час обшуків у посадовців вилучили документи та предмети, «які вказують на причетність вказаних осіб до злочину».

Кримінальне провадження розслідує Територіальне управління ДБР у Полтаві. Прокуратура області процесуально керує у справі. Максимальна санкція ч. 5 ст. 191 — 12 років ув'язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.


Після наради за участі президента у Харкові у липні 2019 року місцеві правоохоронці і чиновники регулярно звітують про боротьбу із вирубкою лісу.