Від масового отруєння у Харкові постраждали 89 людей: виявили сальмонелу і стафілокок

Серед 89 хворих, які отруїлися у харківському ресторані «Якіторія», — двоє жителів Луганська та 19 дітей. 

Про це 23 червня повідомили у Харківському обласному центрі контролю і профілактики хвороб.

«Станом на 23.06.2021 зареєстровано 89 випадків захворювання, у т. ч. 19 серед дітей... Двоє хворих, зареєстрованих 22.06.2021, є мешканцями м. Луганськ, які 16.06.2021 перебували у відрядженні у м. Харків та у ресторані «Якіторія» вживали суші», — йдеться у повідомленні. 

У лікарнях Харкова, Краснокутська і Валок перебувають 69 хворих.  

«За результатами бактеріологічного обстеження хворих у 42-х осіб, у т. ч. 2 працівники закладу, виділена культура роду сальмонела, що підтверджує клінічні та дані первинного епідеміологічного розслідування на користь бактеріальної інфекції. У 6-ти працівників з носу виділено патогенний стафілокок. Також у одного хворого виділено патогенну кишкову паличку, у 6-ти умовно-патогенні збудники», — зазначають епідеміологи. 

Сальмонелу виявили у трьох пробах продуктів з ресторану, одному змиві з розділової дошки, а також п'яти пробах з ролів, які одна з родин замовляла додому. В одній пробі з відварної курятини та п'яти змивів у закладі виявили бактерію клебсієли пневмонії.  

«Ймовірною причиною виникнення спалаху було вживання неякісних харчових продуктів (суші), які були виготовлені та реалізовані без дотримання вимог санітарного законодавства. Обставини, що сприяли виникненню спалаху та джерело інфекції, встановлюються. Протиепідемічні заходи та лабораторні дослідження тривають», — зазначили у центрі контролю. 

Перші скарги на здоров'я від клієнтів «Якіторії» надійшли медикам тиждень тому, 16 червня. Відтоді кількість хворих з 25 зросла до 89. За інформацією міськради від 22 червня, власники мережі ресторанів направили на лікування отруєних людей 150 тис. грн. 

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.