Вибори президента: до 12 березня мають утворити дільничні комісії

12 березня спливають терміни утворення дільничних виборчих комісій звичайних та спеціальних виборчих дільниць.

Про це йдеться в календарному плані заходів з підготовки та проведення виборів.

До 12 березня включно Центрвиборчком також має утворити дільничні комісії закордонних дільниць.

Відповідно до плану, перше засідання дільничної виборчої комісії необхідно провести не пізніш як на другий день після дня прийняття рішення про її утворення.

До 14 березня включно Міністерство закордонних справ України має передати один примірник попереднього списку виборців на паперовому та електронному носіях відповідній дільничній виборчій комісії закордонної дільниці. Наступного дня після отримання попереднього списку виборців його мають надати для загального ознайомлення на закордонній дільниці.

Також у цей термін необхідно подати відомості для складання списків виборців комісіям спеціальних дільниць (крім дільниць, утворених у виправних установах і лікарнях). Відповідають за це керівники відповідних закладів та установ, полярної станції України, капітани суден, командири військових частин.

Скласти списки виборців на зазначених спецдільницях потрібно до 15 березня включно.

Фото: Facebook/Центральна виборча комісія

Під час засідання 8 березня Центральна виборча комісія затвердила форму і текст виборчого бюлетеня для голосування в день виборів і форму бюлетеня для повторного голосування.

«Відтак, після скасування реєстрації п’яти кандидатів на пост Президента України бюлетень для голосування в день виборів міститиме прізвища 39 кандидатів на президентський пост та відомості про них», — зазначили у Центрвиборчкомі, уточнивши, що після розгляду заяв про відкликання кандидатур скасували реєстрацію Андрія Садового, Сергія Кривоноса, Дмитра Гнапа, Дмитра Добродомова і Євгенія Мураєва.

За інформацією ЦВК, текст бюлетеня друкується державною мовою лише з одного боку одного аркуша розміром 200 на 800 мм пісочного кольору. Аркуш матиме двотоновий водяний знак і захисні елементи. Номер виборчої дільниці друкується із застосуванням захисної фарби, що проявляється на звороті бюлетеня.

Вибори президента України призначені на 31 березня 2019 року. ЦВК зареєструвала 44 кандидати, проте п'ятеро передумали балотуватися.

Читайте MediaPort у Telegram

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.