Web Analytics

Завантаження...

Вибори мера Харкова: міська ТВК відмовила у скаргах «Опорі»

Харківська міська територіальна комісія розглянула скарги громадянської мережі «Опора» на ймовірні порушення під час підрахунку голосів в Основ’янському та Новобаварському районах. У перерахунку голосів спостерігачам відмовили.

Скарги спостерігачів розглядали під час засідання Харківської ТВК 4 листопада. Комісія вирішила, що підстав для перерахунку немає.

«Під час розгляду протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на відповідних виборчих дільницях виправлень, помилок, неточностей, які неможливо усунути без повторного підрахунку голосів Новобаварською та Основ’янською районними у місті Харкові територіальними виборчими комісіями Харківської області, не виявлено», — мовиться у рішенні ТВК, розміщеному на сайті Харківської міськради.

Зазначається, що під час підрахунку на вказаних «Опорою» дільницях, перевезення документації та встановлення підсумків голосування не надходило підтверджених актами «заяв або скарг… про порушення вимог Кодексу, що ставлять під сумнів результати підрахунку голосів». 

Ознак розпечатування пакетів із запакованими документами також не встановили. 

Водночас, комісія погодилася «взяти до уваги» інформацію спостерігачів щодо розбіжностей між протоколами Новобаварської та Основ’янської райвиборчкомів.

Скріншот: city.kharkov.ua

Представник ТВК Олександр Самородін каже, що наявних у матеріалах скарги доказів недостатньо, повідомляє «Суспільне».

Він також пояснив, що взяти інформацію про порушення до відома — це практика ТВК та ЦВК.

«Суб'єкт звернення (представник «Опори» — ред.) не подавав у встановлені законом строки до районних комісій. Термін — до прийняття ТВК відповідних комісій. Це можливо було зробити, це показує практика виборів. Результати виборів встановлено, оголошений міський голова. Далі — чекаємо розгляд судових рішень, поки що жоден позов не був задоволений», — каже представник виборчкому.

За словами Самородіна, інші скарги, окрім як від «Опори», не надходили.

«Опора» готує позов до суду.


У позачергових виборах Харківського міського голови брали участь 10 кандидатів, з них троє балотувалися від партій, решта — самовисуванці.

Голосування відбулося 31 жовтня, увечері 1 листопада голова Харківського міськвиборчкому Олена Матвієнко оголосила підсумки підрахунку. Перше місце посів кандидат від «Блоку Кернеса — Успішний Харків» Ігор Терехов, секретар міськради та виконувач обов'язків мера — у нього 50,66% голосів. Друге — Михайло Добкін із 28,41%.

Явка виборців становила ​28,29%. За інформацією поліції, грубих порушень порядку під час голосування не було. Водночас спостерігачі «Опори» заявили про ймовірні фальсифікації на користь Терехова: звернулися до поліції та вимагають перерахунку.