Верховний Суд відмовив у відкритті провадження щодо призначення Богдана

Верховний Суд не відкрив провадження за одним з позовів щодо призначення Андрія Богдана главою Адміністрації Президента. 

Йдеться про справу №9901/284/19 за позовом фізичної особи. 

«Верховний Суд відмовив у відкритті провадження у справі, мотивуючи тим, що право на оскарження індивідуального акта суб'єкта владних повноважень надано особі, щодо якої цей акт прийнятий або прав, свобод та інтересів якої він безпосередньо стосується. Оскільки позивач не є учасником (суб'єктом) правовідносин з призначення А. Богдана Главою Адміністрації Президента України, то такий Указ не породжує для позивача права на захист, тобто права на звернення із цим адміністративним позовом», — повідомили у суді. 

Звернення позивач обґрунтував тим, що Указ про призначення Богдана «не відповідає вимогам законодавства, зокрема Закону України «Про очищення влади», що порушує публічно-правовий порядок функціонування органів, уповноважених на виконання функцій держави, та порушує її законний інтерес щодо дотримання чинного законодавства у сфері очищення влади посадовими особами Адміністрації Президента України щодо захисту та утвердження демократичних цінностей».

В суді роз'яснюють, що право на судовий захист вимагає, щоб порушення, про яке стверджує позивач, було реальним і стосувалося індивідуально виражених прав або інтересів особи. Посилаючись на п. 1 ч. 1 ст. 170 Кодексу адміністративного судочинства України, суд відмовив у відкритті провадження.

Президент України Володимир Зеленський призначив головою Адміністрації Президента Андрія Богдана 21 травня. Богдан був заступником міністра юстиції (у 2007 році), обіймав посади міністра Кабінету міністрів з питань антикорупційної політики (у 2010-му і вдруге у 2013-му), тож підпадає під люстрацію.

Андрій Богдан. Фото: president.gov.uа

27 травня стало відомо, що до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду надійшло дві позовні заяви про визнання протиправним та скасування Указу «Про призначення А. Богдана Главою Адміністрації Президента України». Це заяви від ГО «Громадський люстраційний комітет» та фізичної особи (№9901/283/19, №9901/284/19). 

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.