Верховний Суд скасував повторне жеребкування партій на виборах

Верховний Суд задовольнив апеляційну скаргу Центрвиборчкому у справі про нове жеребкування щодо розміщення назв політичних партій у бюлетені на позачергових виборах до Верховної Ради. 

Про рішення ВСУ в ніч на 8 липня повідомила секретарка Центральної виборчої комісії Наталія Бернацька.

«Все ж таки є справедливість! Ми виграли Верховний! Виборам 21 липня бути!» — написала вона на своїй сторінці у Facebook.

Як повідомили у прес-службі Центрвиборчкому, колегія Касаційного адміністративного суду задовольнила апеляційну скаргу ЦВК, скасувала рішення Шостого апеляційного адміністративного суду від 4 липня про проведення нового жеребкування і повністю відмовила у задоволенні позову Аграрної партії України.

«Враховуючи, що в Законі України «Про вибори народних депутатів України» були відсутні будь-які норми, які б регулювали порядок включення до виборчого бюлетеня партій після закінчення жеребкування поза встановленого Законом строку для реєстрації кандидатів та відсутності будь-якого судового рішення, яким би було встановлено спосіб включення такої партії до виборчого бюлетеня, вирішення цього питання було покладено виключно на Центральну виборчу комісію, як державний орган, до повноважень якого віднесено організацію і підготовку виборів, забезпечення дотримання передбачених Конституцією України та законами України принципів і засад виборчого процесу», — цитують постанову суду в Центрвиборчкомі.

На думку колегії суддів, включивши партію «Рух нових сил Михайла Саакашвілі» до бюлетеню без жеребкування за номером 22, комісія діяла «обґрунтовано, неупереджено, добросовісно, розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, пропорційно».

26 червня ЦВК визначила порядок розміщення 21 партії у виборчому бюлетені. Після рішення суду щодо необхідності реєтрації «Руху нових сил» 30 червня комісія зареєструвала і цю політичну силу та ухвалила внести її до бюлетеню за №22 без жеребкування. Це рішення оскаржила Аграрна партія, позов якої задовольнив Шостий адміністративний суд Києва. Центрвиборчком попередив, що в разі нового жеребкування бюлетені не встигнуть вчасно надрукувати і розіслати.

Позачергові вибори народних депутатів України призначені на 21 липня.

Читайте MediaPort у Telegram

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.