Web Analytics

Верховна Рада призначила трьох міністрів

Парламент призначив міністрів освіти та науки, аграрної політики та продовольства, а також у справах ветеранів.

Питання щодо призначення очільників міністерств обговорювали 17 і 18 грудня, повідомляє пресслужба Верховної Ради.

17 грудня нардепи підтримали кандидатуру Романа Лещенка на посаду міністра аграрної політики та продовольства — таке відомство планують наступного року вивести зі складу Міністерства економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства.

Роман Лещенко. Фото Telegram/Верховна Рада

Кандидата представив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Він зазначив, що Україна має потужний аграрний сектор, тому з перших місяців роботи нинішнього уряду піднімалося питання про необхідність відновлення роботи профільного міністерства.

«Нам потрібна ефективна державницька політика в сфері АПК, а також захист українських виробників. Перший крок — це призначення профільного міністра», — заявив Шмигаль.

«За» проголосували 242 депутати, «проти» — сім. Ще 69 утримались, 45 — не голосували.

Роман Лещенко навчався на юридичному факультеті Київського національного університету імені Шевченка, працював у цьому ж виші, потім — у приватних компаніях аграрного сектора. У 2019 році став Уповноваженим президента з земельних питань, у 2020-му очолив Державну службу з питань геодезії, картографії та кадастру.

Того ж дня Верховна Рада призначила міністром освіти та науки Сергія Шкарлета, який до цього виконував обов’язки керівника МОН. Його кандидатура викликала суперечки — через звинувачення у плагіаті, які посадовець відкидав, та через підтримку Партії регіонів.

«За» проголосували 226 депутатів — це мінімум, необхідний для ухвалення рішення. Ще 43 були проти, 39 утрималися. Кандидатуру Шкарлета підтримала частина фракції «Слуга народу», а також представники «Опозиційної платформи — За життя», «Довіри» та «За майбутнє». Проти висловилися нардепи «Голосу» та «Європейської солідарності» (один з останніх утримався).

У Сергія Шкарлета понад 20 років педагогічного досвіду, майже половину з цього часу він був ректором Чернігівського державного технологічного університету.

18 грудня парламент призначив міністром у справах ветеранів Юлію Лапутіну. «За» проголосували 248 депутатів, проти не висловився жоден, 60 утримались та 34 не голосували.

Представляючи кандидатку, Денис Шмигаль зазначив, що вона має значний професійний досвід у сфері безпеки, національної оборони України.

«Знає проблематику ветеранів не зі слів, а на практиці», — додав він.

Юлія Лапутіна — військовослужбовиця, спецпризначенка, генерал-майор СБУ. Має ступінь кандидата психологічних наук. Лапутіна — друга жінка, яка отримала звання військового генерала в Україні.