Web Analytics

Верховна Рада попередньо схвалила законопроєкт про конфіскацію незаконних активів

У першому читанні законодавчу ініціативу підтримали 316 народних депутатів.

Проєкт закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів» подав до парламенту президент Володимир Зеленський. Документ зареєстрований за №1031.

У пояснювальній записці зазначається, що необхідність відновити кримінальну відповідальність за незаконне збагачення виникла внаслідок рішення Конституційного Суду, який визнав положення статті 368-2 Кримінального кодексу України такими, що не відповідають Конституції.

Внаслідок рішення КСУ була припинена значна кількість кримінальних проваджень, зазначив під час засідання парламенту представник президента в Конституційному Суді Федір Веніславський.

«Посадові особи органів державної влади, органів місцевого самоврядування, які мають активи, що в багато сотень, тисяч разів перевищують їхні легальні доходи, на сьогодні отримали легальну можливість їх декларувати, тому що негативних юридичних наслідків за набуття таких активів, власне, не існує», — заявив він.

У законопроєкті пропонується внести зміни більш ніж до 20 кодексів і законів.

У першому читанні законопроєкт підтримали 316 народних депутатів. Жоден не проголосував проти, 38 утримались (головним чином представники «Європейської солідарності» та групи «За майбутнє»), ще 46 не голосували.

Фото: Twitter/verkhovna_rada

26 лютого Конституційний суд ухвалив рішення щодо скасування статті 368-2 Кримінального кодексу України «Незаконне збагачення». У Національному антикорупційному бюро назвали це рішення «політично вмотивованим» і заявили, що скасування статті відкриває посадовцям можливості для зловживань. 

П'ятий президент України Петро Порошенко подавав на розгляд парламенту попереднього скликання проект закону «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо відповідальності за незаконне збагачення» (№10110). За даними сайту Верховної Ради, 20 травня документ був відкликаний.

Читайте MediaPort у Telegram