Web Analytics

Верховна Рада підтримала законопроєкт про реформування прокуратури

Сьогодні під час засідання парламенту нардепи ухвалили проєкт закону в другому читанні і в цілому. «За» висловилися 259 народних обранців.

Законопроєкт №1032 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури» подав до парламенту президент Володимир Зеленський.

Глава держави пропонує внести зміни більш ніж до 20 законів і кодексів. Головним чином, вони стосуються закону «Про прокуратуру». В інших законодавчих актах — пов’язані переважно зі зміною назв органів прокуратури.

У проєкті закону прописана нова структура відомства: Офіс генерального прокурора, обласні прокуратури й окружні прокуратури. Військові прокуратури ліквідуються, але генпрокурор матиме право за потреби утворювати спеціалізовані прокуратури.  

Генеральний прокурор також може ліквідовувати та реорганізовувати окружні та обласні прокуратури, затверджувати стратегію розвитку відомства, систему оцінювання якості роботи прокурорів, порядок розгляду звернень щодо неналежного виконання обов’язків прокурорами тощо.

Максимальну кількість працівників органів прокуратури планується зменшити з 15 тисяч до 10 тисяч, а базовий посадовий оклад підвищити з 12 до 15 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Також встановлюється обмеження у 25% для максимального розміру річної премії.

Згідно з законом, всі кандидати із вищою юридичною освітою і стажем роботи у сфері права матимуть можливість брати участь у відборі на заміщення посад в усіх органах прокуратури.

Також встановлюється, що прокурорів ГПУ, регіональних, місцевих і військових прокуратур можна буде перевести на відповідні посади в оновленій структурі відомства лише в разі успішного проходження атестації.

Фото: iportal.rada.gov.ua

Під час засідання Верховної Ради проєкт закону презентував голова комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський. Він зазначив, що ініціатива спрямована на «повне перезавантаження прокуратури».

«Під час підготовки до другого читання надійшло 197 пропозицій. Врахована — 101. Комітет рекомендує увалити законопроект у другому читанні і в цілому, — уточнюють у пресслужбі Верховної Ради. — Народні депутати розглянули відхилені Комітетом поправки, однак жодна не була підтримана у сесійному залі».

Проєкт закону підтримали 259 депутатів. Ще 28 проголосували проти, 47 утримались, 60 не голосували.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування.

Читайте MediaPort у Telegram