Web Analytics

Верховна Рада підтримала ліквідацію Окружного адмінсуду Києва

Народні депутати України підтримали рішення про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва, голова якого Павло Вовк є фігурантом розслідування НАБУ.

Рішення про ліквідацію ОАСК ухвалили під час голосування 13 грудня, повідомив Михайло Жернаков, голова правління Фонду DEJURE, який стежить за діяльністю суддів в Україні. 

Звершилося Парламент нарешті проголосував "невідкладний" законопроєкт №5369 про ліквідацію Окружного адміністративного...

Опубликовано Фундація DEJURE Вторник, 13 декабря 2022 г.

Рішення прийняли в цілому, за ліквідацію — 310 голосів, за утворення Київського міського окружного адміністративного суду — 326, повідомив нардеп Ярослав Железняк. 

У заяві на сторінці суду у Facebook йдеться про «незаконність» ліквідації. 

У червні 2022 року НАБУ та САП передали до суду справу «за фактами вчинення дій з метою змови для захоплення державної влади, перешкоджання роботі Вищої кваліфікаційної комісії суддів, а також участі у злочинній організації і зловживанні впливом головою і суддями Окружного адміністративного суду м. Києва у змові з низкою інших осіб». Серед обвинувачених — голова ОАСК Павло Вовк, його заступник та інші судді. У мережу також потрапили записи спілкування Вовка з підлеглими та іншими особами, які можуть свідчити про корупцію у суді. Сам Вовк звинувачення відкидав. 

Проєкт Закону про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду №5369 як невідкладний вніс до парламенту президент України Володимир Зеленський. У пояснювальній записці, зокрема, значиться, що петицію за ліквідацію суду від 30 липня 2020 року на сайті глави держави підтримали понад 25 тисяч громадян України. Автор петиції — журналіст Bihus.info, розслідувач Данило Мокрик. 

Після розгляду парламентом рішення має підписати президент.