Web Analytics

Вдвічі більші збитки. Кернес доручив підлеглим вивчити результати аудиту метро

Попри підвищення тарифу на проїзд на 60%, збитки КП «Харківський метрополітен» зросли вдвічі.

На це сьогодні на сесії Харківської міської ради звернув увагу позафракційний депутат Ігор Черняк

Ігор Черняк на сесії Харківської міської ради 21 серпня. Скріншот прямої трансляції

«Однією з підстав підвищення (тарифу на проїзд з 5 до 8 грн у 2019 році) і те, як мотивували необхідність цього підвищення — це те, що діяльність метрополітену є збитковою. І, відповідно, щоб уникнути цих збитків і тому що ростуть заробітні плати, тарифи на електроенергію, слід підвищити ці тарифи. Але насправді нещодавно була опублікована фінансова звітність КП «Харківський метрополітен» і, згідно з цією фінансовою звітністю, її сам метрополітен публікує, збитки метрополітену за перше півріччя 2019 року в порівнянні з першим півріччям 2018 року збільшилися в два рази. Тобто 54 млн за 2019 рік, 27 млн за 2018 рік. Це після підвищення тарифів на 60%», — сказав Черняк.

Фрагменти звітності КП Харківський метрополітен. Джерело: http://data.city.kharkov.ua/files/30-07-2019/156446640076125.xls

Черняк сказав, що не має відповіді на питання, чому так відбувається, і втримався від своєї оцінки. Натомість послався на звіт Північно-східного офісу Державної аудиторської служби України про результати державного фінансового аудиту діяльності КП «Харківський метрополітен» за період з 1 січня 2016 року по 28 лютого 2019 року, який вийшов 26 червня. 

Автори звіту дали незадовільну оцінку ефективності управління метрополітену.  

Чинниками, які негативно впливають на діяльність підприємства, аудитори назвали, зокрема: 

  • реалізацію послуг за цінами нижче собівартості та несвоєчасне проведення підприємством коригування тарифів;
  • функціонуючу на підприємстві систему проведення ремонтів і технічного обслуговування рухомого складу, що веде до фінансової залежності підприємства;
  • недосконалу маркетингову стратегію в галузі рекламної діяльності, що призводить до недоотримання фінансових ресурсів;
  • нераціональне управління у сфері регулювання окремих витрат КП «Харківський метрополітен», у тому числі на оплату праці;
  • прийняття в окремих випадках управлінських рішень, які не сприяли ефективному використанню необоротних активів;
  • недостатній рівень системи внутрішнього контролю.

Коментуючи виступ Черняка, Харківський міський голова Геннадій Кернес сказав, що про звіт йому відомо, він ініціював перевірку інформації. 

«Ми також перевіряємо комунальне підприємство. Наш департамент отримав таке завдання від міського голови. Коли будуть у нас показники, інформація, я до вашого відома її передам. І для всіх харків’ян — відносно тієї інформації, яку ми можемо передати, яка відповідає дійсності, і ту, яку ми повинні будемо виправити разом», — сказав Кернес. 

Він перепитав профільних чиновників Сергія Дульфана і Євгена Водовозова, чи зрозуміло їм його доручення і закликав надати відповідь до наступної сесії.