Web Analytics

Вбивство фермера на Харківщині: жителі села Безмятежне розповіли про жорстокий злочин російських окупантів

Під час окупації Безмятежного Шевченківської громади, яку Збройні сили України звільнили у вересні 2022, російські військові погрожували жителям села, відбирали худобу та транспорт. Свідками вбивства місцевого фермера Володимира Шкірі 31 липня 2022 року стали його працівники. 

Про це у подкасті «Особова справа» на радіо «Накипіло» розповіли жителі Шевченківської громади, які знали Володимира Шкірю. 

«Були свідки, доярка і пастух. Доярка бачила через вікно, як це все відбувалося... Він йшов, вони [окупанти] зупинилися, він підійшов до них, пара реплік. І той, хто відійшов від машини, автомат поклав на капот, підійшов і вистрелив просто в голову [Володимиру Шкірі], він упав. Далі вони [окупанти] Вовку кинули в машину, підпалили свою машину, підпалили машини Вовки, там дві машини стояли. І пішки пішли», — розповів друг Шкірі, директор підприємства «Безмятежне» Олександр Онищенко

Згідно з підозрою Служби безпеки України, один з російських окупантів — Віталій Піддубний з 7-го окремого мотострілецького полку, якому 30 липня 2022 року виповнилося 35 — застрелив та розрубав тіло Шкірі, після чого підпалив. 

Олександр Онищенко розповів, що є люди, в яких ці російські військові того дня питали дорогу до села Вишневе. Окупанти заблукали і перебували в неадекватному стані. 

«Як вони туди потрапили, бо дорога інша до того Вишневого. Вони неадекватні були, зі слів тих свідків, в кого вони питали дорогу. Були в стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння», — розповів Онищенко.

Село Безмятежне з населенням близько 600 людей розташоване за 16,9 км від Шевченкового

По Безмятежному окупанти пересувалися здебільшого транзитом, згадує завідувачка клубу Галина Горпинченко

«Їде ця погань. Вони не дивляться, це йде жінка з дитиною чи хто. Ми йшли з молодшим сином, так в кущі забігали, бо вони ж їдуть, як їм зручно. Вони не дивляться, що люди йдуть. Вони б через мене переїхали», — каже завідувачка клубом у Безмятежному Галина Горпинченко. 

Про вбивство односельця вона дізналася того ж дня, дим від палаючих машин бачила з власного городу. 

«Ми не зрозуміли, потім чорний дим. Чоловік мені каже: у «вуйка» (так місцеві звали фермера через акцент, притаманний для Закарпаття, звідки він родом), Вовки Шкірі, щось горить. Чи то сарай, чи щось таке. А воно з’ясовується якісь наркомани були, російські солдати. Та хіба можна їх назвати солдатами? Нелюди. Вони підійшли до нього, він щось робив зі своєю худобою, [начебто] попросили мотузку. Це з розказів людей, адже я не була там. Вони поцілили йому прямо в лоба, вистрілили. І потім, мабуть, хотіли сховати ці жахіття, що вони мирне населення застрелили...», — розповіла Галина.

Під час окупації села в Олександра Онищенка росіяни намагалися відібрати службовий автомобіль Renault Duster. 

«До мене теж приїхали, автомобіль Duster хотіли забрати. По селу їхали, машини віджимали. Я його сховав, це службова машина. Я мисливець, вони забрали мою зброю, погрожували жінці, молодшому сину», — каже Олександр. 

Шевченківський селищний голова Валерій Приходько, який нині служить у Збройних силах України, згадує Володимира Шкірю як справедливу і прямолінійну людину. 

«Знаючи його, а я його давно знаю, у нього характер настільки прямолінійний, це просто! І я пам'ятаю фразу, яку він мені казав: «Анатолійовичу, я боюсь тільки Бога. Не прокуратуру, не адміністрацію, я боюсь тільки Бога! І він фермерував на тому куточку нашої громади. Плюс у нього із Закарпаття акцент явно західноукраїнський. І, я впевнений, що там був конфлікт на такій ситуації, що вони почули... І не без того, що могли підказати. Бувають у нас і такі випадки [співпраці з окупантами], на жаль», — каже Приходько.

Підозрюваний у злочині Віталій Піддубний, судячи зі сторінки в російській соцмережі, перебуває в росії. У квітні 2023 він виклав фотографії з Калінінградської області, а на початку серпня 2023 — з відпочинку на морі у Геленджику (Краснодарський край). 

Володимира Шкірю поховали у Шевченковому. У фермера залишилися дружина, донька. 

Текстову версію епізоду подкасту повністю читайте на сайті «Накипіло».