Web Analytics

ВАКС визнав харківського суддю Лазюка винним у хабарництві

Вищий антикорупційний суд 10 серпня оголосив вирок судді Сергію Лазюку, звинуваченому в отримуванні хабарів. Йому призначили сім років ув’язнення з конфіскацією майна. Суддя має право оскаржити вирок упродовж 30 днів.

Про рішення суду 10 серпня повідомили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

«У 2015 році суддя висловив прохання та прийняв пропозицію надати йому 3 тис. доларів (75 тис. гривень) за ухвалення рішення у цивільній справі. А також він висловив прохання надати та отримав 500 доларів неправомірної вигоди за постановлення рішення вже в іншій справі», — розповіли у САП.

Колегія суддів ВАКС визнала Сергія Лазюка винним за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (​прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою). 10 серпня йому оголосили вирок: сім років ув’язнення з конфіскацією всього майна. Також Лазюку заборонено три роки обіймати суддівські та владні посади. 

Суд також зобов’язав стягнути з нього 500 доларів — розмір хабаря.

Оскаржити вирок можна упродовж 30 днів в Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду.


Про викриття судді Дзержинського райсуду Харкова Сергія Лазюка на хабарі у січні 2016 року заявила Служба безпеки України за результатами спільної операції з НАБУ. Того ж року до судів Полтавської області передали обвинувальні акти за двома епізодами за ч. 3 ст. 368. 

Пізніше захист клопотав про зміну підсудності, заявляв відводи суддям, прокурору, просив розглядати справи в одному суді тощо. У травні 2018 року Лазюка відсторонили від здійснення правосуддя до набрання законної сили вироком або закриття провадження.

На день початку роботи Вищого антикорупційного суду судовий розгляд у справах за обвинуваченням Лазюка не закінчили, тож матеріали скерували до новоствореного органу для розгляду по суті. У жовтні 2019-го ВАКС об'єднав матеріали обох справ за клопотанням захисту. 

У 2017 році Сергій Лазюк також позивався до тодішнього керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького через публікацію у соцмережі зі звинуваченнями судді у хабарництві. Києво-Святошинського суд Київської області у задоволенні позову відмовив