Web Analytics

В Україні вже є понад 4 тис. «пунктів незламності» — Зеленський

На випадок нових масованих ударів російського війська в Україні готують так звані пункти незламності — з електрикою, мобільним звʼязком та інтернетом, теплом, водою тощо. Вони працюватимуть цілодобово та безкоштовно.

Про розгортання проєкту розповів у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський.

«Розгортаємо по всій країні й наш новий проєкт підтримки людей — «Пункти незламності». За підсумками цього дня підготовлено вже понад 4 тисячі таких пунктів. Заплановано ще більше», — зазначив він.

Пункти відкриють, якщо знову відбудуться масовані російські удари і якщо буде розуміння, що за години постачання електрики не відновити. Там будуть усі базові послуги: електрика, мобільний звʼязок та інтернет, тепло, вода, аптечка — безкоштовно й цілодобово.

Фото: Telegram/Кирило Тимошенко

Пункти працюватимуть обов’язково при всіх обласних та районних адміністраціях, а також при школах, будівлях ДСНС тощо.

Мапа таких пунктів по всій країні є на сайті nezlamnist.gov.ua, її регулярно оновлюють.

Скріншот: nezlamnist.gov.ua

«Важливо вже зараз подивитися, де є такі пункти у вашому місті, у вашій громаді та стежити за оновленням мапи найближчими тижнями, поки додаватимуться нові пункти», — порадив Зеленський.

На сайті та в усіх «Пунктах незламності» можна буде дізнатися, де працюють найближчі АЗС, банківські відділення, аптеки, магазини.

Інформація про самі пункти також має бути у будівлях органів влади, поштових відділеннях, аптеках, магазинах тощо.

«Усі ми маємо бути готовими до будь-яких сценаріїв, з урахуванням того, які терористи воюють проти нашого народу та що вони намагаються зробити», — наголосив Зеленський.

Президент додав, що наразі енергетики й комунальники в багатьох регіонах продовжують відновлювати електромережі. На вечір 22 листопада у 16 областях та у Києві були лише стабілізаційні графіки відключень, але в разі стрибків споживання можливі також і аварійні.


У Харківській області взимку хочуть облаштувати майже 600 стаціонарних пунктів обігріву та готують близько 300 місць для «теплих наметів». У Харкові обігріватися можна буде й у павільйонах зупинок-укриттів.

Фото на головній: Telegram/Кирило Тимошенко