В трьох музеях Харківщини створять нові аудіогіди для незрячих відвідувачів

Аудіоекскурії готують для Харківського художнього музею, його філіалу в Пархомівці та Літературно-меморіального музею Григорія Сковороди в Сковородинівці.

Нові аудіоекскурії готують для Харківського художнього музею, його філіалу в Пархомівці та Літературно-меморіального музею Григорія Сковороди в селі Сковородинівка.

Над створенням аудіогідів, якими можуть користуватися незрячі відвідувачі музеїв, працює команда фестивалю «Інклюзіон» і громадської організації «Громадська альтернатива».

Нові аудіоекскурсії, які можна прослухати на смартфонах, наразі готують для Харківського художнього музею, його філіалу в селі Пархомівка Краснокутького району та Літературно-меморіального музею Григорія Сковороди в селі Сковородинівка на Чугуївщині.

«Аудіоекскурсії будуть безкоштовними. Їх готують з урахуванням тифлометодики, тобто вони будуть цікаві в тому числі незрячим відвідувачам. Тексти готують працівники музеїв, записом та аудіоефектами будуть займатися фахівці із запису аудіокниг та медіапродуктів», — розповідають організатори проекту.

Планується записати три версії: українською, англійською і німецькою мовами. Нові аудіогіди можна буде прослухати вже восени.

Літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди. Фото: Facebook/PublicAlternative

Це вже другий проект зі створення музейних екскурсій, які можна безкоштовно слухати з телефону. Минулої осені команда «Інклюзіону» презентувала перший аудіогід у Харківському художньому музеї: тривалістю 45 хвилин, з розповіддю про дев’ять експонатів. Українською мовою екскурсію вже прослухали майже 500 відвідувачів, більшість з яких вперше побували в музеї. Англомовну версію — понад 150.

За словами керівниці «Громадської альтернативи» Марії Ясеновської, кошти для створення першого аудіогіда збирали за допомогою небайдужих людей. Новий проект отримав державну підтримку — з боку Українського культурного фонду.

Читайте MediaPort у Telegram

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.