Web Analytics

В «Тепломережах» обговорили тариф для «ТЕЦ-3»: що далі

Більшість учасників слухань проголосували за обидва можливі варіанти — як в бік зниження тарифу, так і підвищення. 

Відкриті слухання проходили сьогодні в актовій залі «Харківських теплових мереж». 

В залежності від вартості природного газу, комунальники запропонували два варіанти розвитку ситуації: 

Якщо газ коштуватиме 5079,834 грн/тис. куб. м, розрахунковий тариф на теплову енергію для населення по «ТЕЦ-3» складатиме 842,39 грн/Гкал без ПДВ — на 10,69% менше, ніж зараз (943,21 грн/Гкал без ПДВ). Електроенергія — 153,22 коп./кВт*ч без ПДВ — на 17,65% нижче, ніж зараз (186,05 коп./кВт*ч без ПДВ).

Якщо газ коштуватиме 7790,71 грн/тис. куб. м, розрахунковий тариф для населення по «ТЕЦ-3» становитиме 1213,14 грн/Гкал без ПДВ — на 28,62% більше, ніж зараз. Електроенергія коштуватиме 223,43 коп./кВт*ч без ПДВ, тобто подорожчає на 20,09%.

Обидва варіанти на слуханнях схвалили. Двоє учасників обговорень виступили проти. 

Якщо Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг затвердить підвищений тариф, це позначиться кінцевому тарифі для споживачів, який у подальшому винесуть на обговорення «Харківські теплові мережі». 

«На сьогоднішній день ми розглядаємо тариф «ТЕЦ-3». Такі самі слухання провели на «ТЕЦ-5». Теплопостачання міста Харкова можна розділити на три частини: перша — це постачання тепла від «ТЕЦ-5», друга — постачання тепла від «ТЕЦ-3», а також тепло, яке виробляють «Харківські теплові мережі». Коли ми будемо обговорювати тариф кінцевих споживачів «Харківських теплових мереж», тоді і буде враховуватися вартість тепла, що купується від «ТЕЦ-5», вартість тепла від «ТЕЦ-3» і наші власні витрати на виробництво тепла. І середній тариф буде виставлений нашим споживачам. На сьогоднішній день ці тарифи проходять попередні слухання і в наших змінах не відображені. Коли будуть відображені в наших, я вам скажу додатково. Буде оголошення», — повідомив генеральний директор підприємства Сергій Андрєєв

Очікується, що тариф почне діяти з 1 січня 2020 року. 

Відкриті обговорення транслювало Суспільне. 


Тарифи КП «Харківські теплові мережі» для населення діють з 1 січня 2019 року: на централізоване опалення для абонентів житлових будинків з приладами обліку становить — 1539,50 грн/Гкал (без приладів обліку — 39,38 грн кв.м./міс.), на централізоване постачання гарячої води — 93,22 грн/куб.м. (з рушникосушильниками), 86,32 грн/куб.м. (без рушникосушильників).